Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4850 miejsce

„Być jak płynąca rzeka...” - recenzja bardzo subiektywna

Coelho, który podbił serca czytelników "Alchemikiem" i "Pielgrzymem" przygotował dla nas kolejną duchową ucztę.

Okładka książki Paulo Coelho jest pisarzem, który zdobył już uznanie wielu milionów czytelników. Ludzie pragnący oderwać się od rzeczywistości, spojrzeć na swe życie z innej perspektywy wybierają Coelho za przewodnika. To właśnie on ma być tym, kto naciśnie na taśmie naszego życia guzik “Pauza”. Dzięki swoim książkom, pełnym nauk i refleksji zachęca do zastanowienia się nad sensem i celem życia każdego z nas.

Zafascynowany bogatą treścią “Alchemika” i “Pielgrzyma” sięgnąłem tym razem po wydany nie tak dawno zbiór myśli i refleksji “Być jak płynąca rzeka...” Paulo Coelho zawarł w nim kilkadziesiąt krótkich historii. Część z nich jest prywatnymi spostrzeżeniami, interpretacjami wielu sytuacji życia codziennego, pozostałe zaś zasłyszanymi podczas podróży legendami i podaniami.

Książka wywarła na mnie duże wrażenie. To niewiarygodne, ale naprawdę zmieniła pewne aspekty mojego życia. Może to banalne, o czym piszę w tej recenzji, ale rzeczywiście czuję, że na pewne sprawy patrzę z dystansem i do niektórych rzeczy przestałem przywiązywać wagę. Tak jak po lekturze “Pielgrzyma” - zacząłem wtedy praktykować ćwiczenie, polegające na próbie postrzegania świata podczas dwukrotnie wolniejszych spacerów. Miało ono udowodnić, że człowiek dostrzega wtedy więcej szczegółów, niż podczas spaceru w normalnym tempie. Tak też się stało. Podążając codzienną trasą, zauważyłem wiele nowych miejsc oraz zjawisk. Odkrywałem piękno na nowo.

Wracając do książki “Być jak płynąca rzeka...” I ta lektura sprawiła, że odkrywam na nowo swe życie. Coelho pokazuje nam, że każde wydarzenie w naszym życiu ma jakiś głębszy sens, odzwierciedla nasz system wartości i cechy charakteru. Gorąco polecam tą pozycję wydawniczą; szczególnie tym, którzy poszukują ciekawego prezentu dla najbliższych. Sam dostałem tą książkę od kuzyna z okazji moich 18-tych urodzin i jestem bardzo za nią wdzięczny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.10.2009 16:15

Paulo Coelho :) pisarz ulubiony, zaczęłam od "Alchemika", potem kolejne... „Brida”, ”Czarownice z Portobello”... chyba przeczytałam wszystkie dostepne. Obecnie czytam „jedenaście minut”. Ale jak mam w codzienności "zdarzenia trudne" to niezmiennie sięgam do "Wojownika Światła" i... i pomaga:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja równiez uwielbiam książki Paula Coehla, chociaż nie przeczytałam ich zbyt dużo, ale czułam, że dzięki nim się cos we mnie zmieniło. Uwielbiam jego książki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Oczywiście za podjęcie tego tematu ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałem prawie wszystkie książki Paulo zostały się mi jeszcze tylko trzy jego pozycje i jestem zachwycony Jego podejściem do życia. Pielgrzyma czytałem aż trzy razy i muszę przyznać iż wykonując ćwiczenia zawarte w tej książce wiele człowiek musi poświęcić oraz przełamać pewne bariery. Ewo, dziwi mnie Twoje podejście do twórczości Coelho gdyż to nie są chińskie wróżby. Uwielbiam czytać i wychodzę z założenia iż każda książka coś w sobie ma i nie zrozumie tego osoba która ma tak płytkie podejście do literatury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.07.2007 22:22

Dziwne. Poziom jego książek to mniej więcej styl wróżb z chińskich ciasteczek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zgadzam się z Tobą wzupełności. To o czym piszesz w recenzji nie jest banalne, tylko prawdziwe :) Na moje życie lektura powieści Paulo Coelho również wywarła wpływ :):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

KOREKTA: "Pielgrzymem", przygotował [tekst] refleksji, zachęca..., ..."Pielgrzyma", sięgnąłem..., rzeka...". Paulo, ćwiczenie polegające, szczegółów niż, rzeka...". I ta, ...wydawniczą szczególnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.