Facebook Google+ Twitter

Być kobietą

Można się zżymać na to święto, można je krytykować, ale nie ulega wątpliwości, że w świadomości Polaków istnieje. Część uznaje je za polskie walentynki, część za relikt PRL. Mnie się wydaje, że to kolejny pretekst, by było miło.

Być kobietą to dziś coś zupełnie innego niż w czasach, gdy na prywatkach królowały nasze mamy czy babcie. Świat rzucił wyzwanie nie tylko kobietom, ale wszystkim ludziom, powodując, że granice między tradycyjnymi rolami płci się zatarły. Można popełnić faux pas sugerując, że to kobiety wychowują dzieci, albo sprzątają czy gotują a rolą mężczyzny jest zapewnienie bytu rodziny czy naprawa samochodu.

Nie jest dziś lekko. Wydaje się, że świat naszych rodziców był prostszy. Coś za coś, a my gonimy w tej chwili za pieniędzmi zapominając co w życiu najważniejsze. A najcenniejsze jest to, czego nie można kupić.

10 kobiecych aut na 8 marca


Kobiety w polityce. One mają dziś władzę w swoich rękach [GALERIA]


Jednak od stuleci nie zmienia się jedna funkcja kobiety - rola muzy. Czy się to Wam, drogie Panie podoba, czy nie (nazwijcie mnie "męskim, szowinistycznym, świniem") to będziecie zawsze dla mnie, jak i dużej części tej gorszej połowy świata, impulsem do działania, natchnieniem, które zawsze będzie gdzieś z tyłu głowy.

Koleżanka obruszyła się ostatnio, gdy ktoś jej powiedział, iż cieszy go, że idzie obok tak pięknej dziewczyny. Uznała to za seksistowskie. Charakterna. Myślę sobie, że chciałbym kiedyś usłyszeć coś podobnego od dziewczyny. Niezmiennie dziwi mnie tego typu odbiór prostych komplementów, które z roku na rok trzeba prawić ostrożniej. Choć wiem, że maskulinizacja świata, zwłaszcza w takiej skali jak w Polsce, może być irytująca, to myślę sobie drogie panie, że chyba trochę mężczyzn nie rozumiecie i z lekka z tymi seksizmem przesadzacie.

TOP 10 Największych wojowniczek w grach video


Dla nas jesteście czymś naprawdę wspaniałym i niesamowitym, czymś wyjątkowym. Nie staramy się z wami rywalizować, upodabniać się, bo po pierwsze mamy świadomość bezsilności w tej kwestii, ale co ważniejsze, lubimy na ten wasz świat patrzeć z boku. Nie pasujemy do niego, nie rozumiemy go kompletnie, bo logika trójwartościowa w naszym świecie nie istnieje, standardowo rozróżniamy pięć podstawowych kolorów i w lustrze widzimy się piękniejszymi niż jesteśmy w rzeczywistości, jak mówimy "tak" to myślimy "tak", a nie "być może", albo "nie", ale zafascynowani tym Waszym światem, bardzo chcemy być gdzieś blisko, przyglądając mu się z otwartymi ustami i ciągle starając zrozumieć fenomen tego bytu.

Zobacz kobiety, które trzymają w garści najlepszych piłkarzy TOP10 [ZDJĘCIA!]


W dniu Waszego święta życzę Wam szczerze abyście w słusznym poszukiwaniu równego traktowania nie zatraciły tego, co nas - facetów codziennie rozkłada na łopatki i powoduje, że krew krąży nam w żyłach szybciej. Świat byłby wówczas nie do zniesienia.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Lubię kobiety i lubię z nimi celebrować ich święto.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 08.03.2012 20:18

Bardzo mi się podoba ten artykuł. Przede wszystkim zaś słowa,że "najcenniejsze jest to,czego nie można kupić". Podoba mi się także fascynacja autora kobiecością. Bardzo fajnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Koleżanka obruszyła się ostatnio, gdy ktoś jej powiedział, iż cieszy go, że idzie obok tak pięknej dziewczyny. Uznała to za seksistowskie."
Spokojnie, drogi Autorze - za jakieś dwadzieścia lat koleżanka zatęskni za tymi seksistowskimi tekstami;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyobrażasz sobie jak taka Muza tymi malowanymi paznokietkami potrafi drapać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@In Bo ja wiem... Zjawisko nie jest osobą. Piękno nie jest osobą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
~In
  • ~In
  • 08.03.2012 13:27

"Dla nas jesteście czymś"

TO SMUTNE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lapidarium
  • Lapidarium
  • 08.03.2012 11:51

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich pań!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.