Facebook Google+ Twitter

Być pilotem Dywizjonu 303

Sierpień to czas wspomnień wojny niemalże na całym świecie. W Polsce obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, a w Wielkiej Brytanii trwają przygotowania do uczczenia Bitwy o Anglię, w tym polskiej kampanii Dywizjonu 303, w nieco luźniejszej formie.

 / Fot. screen70. rocznica Bitwy o Anglię stała się doskonałym pretekstem dla brytyjskiej telewizji Channel 4 do nakręcenia filmu dokumentalnego "The Untold Battle of Britain" i okazją do stworzenia dwuwymiarowej gry komputerowej w całości poświęconej polskiemu Dywizjonowi 303 - "Battle of Britain: 303 Squadron".Mamy tu do czynienia z opowieścią o 34 polskich pilotach, którzy w trudnych warunkach i bohaterskiej walce zasłynęli zestrzeleniem 126 samolotów Luftwaffe. Polacy, z generałem Paszkiewiczem na czele, ukazani są jako heroiczni przyjaciele Brytyjczyków, chcący zaimponować swoim sojusznikom i dowieść swojej waleczności. Gracze mogą pozwolić sobie na interaktywną rozrywkę w grupie lub w pojedynkę, zmagając się z niemieckimi samolotami w misjach opartych na prawdziwych wydarzeniach. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Piloci_303.jpgSterowanie polskimi Hurricane jest na pozór proste, jednak w dłuższej perspektywie okazuje się, że ma on wiele innych możliwości aniżeli tylko latanie. Jest też jeden mankament. Otóż, zrazić niektórych mogą głosy polskich lotników, którzy posługują się łamaną angielszczyzną. Jest na to sposób - można wyłączyć głos i niszczyć arsenały Luftwaffe w ciszy. Traci się jednak tym samym charakter i klimat Bitwy o Anglię w powietrzu.Gra dostępna jest na profilu ChannelFour, który wcześniej przygotował m.in. świetną strategię flashową 1066. Sam kanał spisał się na medal, zachwycając sprawną reżyserią i użyciem dużej ilości materiałów archiwalnych. Oprócz gry możemy bowiem zapoznać się z wiernie odwzorowaną historią w pigułce wiodącą do pamiętnego dnia 30 sierpnia 1940 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Właśnie miałem zwrócić uwagę na "Hawkery". Polscy piloci z Dywizjonu 303 latali na samolotach Hurricane. A Hawker to nazwa firmy, która ów samolot produkowała. Ścislej, firma nazywała się Hawker Siddeley Company.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Sterowanie polskimi Hawkerami" ??? Takich samolotów nie było...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry debiut. Niech ta gra przybliży historię i udział Polaków na wielu frontach tamtej wojny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.