Facebook Google+ Twitter

Być sobą, to tak łatwo powiedzieć

W różnych sytuacjach życiowych często nam się przypomina o tym, żeby być sobą. Ale co to znaczy być sobą?

Na tak zadane pytanie niektórzy powiedzą, że być sobą, to znaczy nie udawać kogoś innego. Inni mówią, że jeśli żyją według własnego uznania, to są sobą. Jeszcze inni podkreślą, że są sobą, bo rozumieją i akceptują siebie. Często też słyszy się, że najpierw trzeba odnaleźć siebie i wtedy będziemy sobą.

Wszystko pięknie. Ale w którym momencie naszego życia zdajemy sobie sprawę z tego, czy jesteśmy, czy nie jesteśmy sobą? Nie ma wątpliwości, że każdy z nas będzie starał się sięgać pamięcią w najodleglejsze zakamarki swojego życia i z pewnością dojdzie do różnych konkluzji. Ale czy znajdzie właściwą odpowiedź?

Czy każdego ranka, patrząc na swoje odbicie w lustrze, widzimy siebie? Siwiejące włosy, zmarszczki na czole, pazurki w rogach oczu, głębokie bruzdy biegnące od nosa do ust, dwie brody...

Wcale nam się nie podoba ta osoba, która na nas spoziera. Staramy się więc poprawić to, czym natura nas obdarzyła i po chwili dochodzimy do wniosku, że teraz możemy się pokazać światu. Z naturalnego siebie zrobiliśmy siebie, które ma się podobać innym. Nie jesteśmy sobą.

Szukając pracy, idziesz na rozmowę kwalifikacyjną i powtarzasz sobie w myśli radę daną nam przez mamusię, tatusia i wszystkich ci przychylnych: ”Najważniejsze, to być sobą, a wszystko pójdzie dobrze. Zobaczysz.” Twoje wejście robi wrażenie na komisji. Po pierwszym pytaniu o doświadczenie w dziedzinie, w której szukasz zatrudnienia, czujesz się nieswojo. Powiesz im dużo – powiedzą, że jesteś przekwalifikowany. Powiesz im mało – powiedzą, że jesteś niewykwalifikowany. Zadajesz więc sobie w duchu pytanie: czy jesteś sobą, jeśli zaskoczysz ich swoimi umiejętnościami, albo czy jesteś sobą, jeśli udasz głupią kozę. I w jednym i w drugim przypadku nie jesteś sobą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"...jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać, tak jak one. Nie jesteś więc sobą."

Postępuj tak, abyś był w zgodzie z własnym sumieniem, abyś nie wstydził się spoglądając w lustro -
wówczas będziesz sobą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, chyba trudno być sobą. Ale wcielenie się w inną osobę, to bardzo zagmatwane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byc sobą - nie sobą...cokolwiek robimy po zrobieniu kupy w pieluchę można zakwalifikowac jako "wychowanie". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.