Facebook Google+ Twitter

Być tolerancyjnym = być odpowiedzialnym

Już kilka lat minęło... a my wciąż mamy różne opinie na temat UE. Euroentuzjaści, eurosceptycy, a wśród nich grupa eurorealistów. Temat wciąż na czasie.

Dobrze, czy niedobrze?

Czym jest Unia i jakie są jej zadania dowiadujemy się przede wszystkim z mediów. Ciąży na nich wielka odpowiedzialność – powinny kształtować nasze wyobrażenie o krajach wspólnoty, o naszej roli w Europie. Tymczasem do głosu dochodzą zarówno wielcy entuzjaści jak i zagorzali przeciwnicy naszego wstąpienia do sojuszu.

Ważni i wpływowi ludzie – politycy, ekonomiści, dziennikarze często wypowiadają się na ten temat. Dobrze czy niedobrze? – oto jest pytanie. Próbują sobie na nie odpowiedzieć także zwykli, szarzy ludzie, których ojczyzna stoi przed takim dylematem.

Nawet najwięksi euroentuzjaści wiedzą, że przystąpienie do Unii Europejskiej nie przyniosło Polsce samych korzyści. Są i będą wyrzeczenia i trzeba się z tym liczyć.

Doskonale pamiętam dzień, w którym Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Pamiętam też, że wówczas, jako młoda osoba, borykałam się z wątpliwościami dotyczącymi profitów płynących z tej decyzji. Zastanawiałam się, czy korzyści przeważą nad negatywnymi aspektami, czy więcej będzie wad czy też zalet? W tym momencie dochodzę do wniosku, że rację miał jednak mój „pan od fizyki”, który często powtarzał – „wszystko zależy od punktu odniesienia”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.