Facebook Google+ Twitter

Być wnuczką zbrodniarza - "Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił"

Wyobraź sobie, że będąc dorosłym człowiekiem dowiadujesz się nagle, że Twój dziadek był jednym z największych zbrodniarzy wojennych XX w. Jak poradzić sobie z tak wielkim brzemieniem?

 / Fot. Paweł MajchrzakJennifer Teege - trzydziestokilkuletnia, zwyczajna kobieta. Jest mulatką, jej rodzicami są Niemka i Nigeryjczyk. Jako dziecko oddana do adopcji, wychowała się w rodzinie zastępczej. Choć początkowo utrzymywała kontakt z biologiczną matką i babką, z czasem był on coraz rzadszy. Ciekawa świata i ludzi wiele podróżowała, spędziła kilka lat w Izraelu. Ale jest coś, z czego Jennifer nie zdawała sobie sprawy - jej dziadek był jednym z największych zbrodniarzy III Rzeszy.

To historia niczym z filmu wyprodukowanego w Hollywood. Jest w tym pewna ironia losu, gdyż historią jej rodziny już raz zainteresował się przemysł filmowy, czego efektem był głośny obraz Stevena Spielberga "Lista Schindlera". Kiedy pewnego dnia w bibliotece, w której Jennifer bywała regularnie, natrafiła na książkę, w której pojawia się jej prawdziwe nazwisko, pomyślała, że to musi być zbieg okoliczności. Zaintrygowana postanowiła jednak ją wypożyczyć. To co znalazła w środku, wywróciło całe jej życie do góry nogami.

Książka z biblioteki "Musiałam przecież kochać swojego ojca, prawda?" autorstwa Mathiasa Kesslera to opowieść o matce Jennifer, Monice Göth - córce sadystycznego komendanta obozu w Płaszowie - Amona Götha. W jednej chwili 38-latka uświadamia sobie, że jest wnuczką "Rzeźnika z Płaszowa", postaci znanej jej z "Listy Schindlera", lubującego się w bestialskim mordowaniu Żydów, straconego w Krakowie w 1946 roku zbrodniarza wojennego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziwny jest ten świat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.