Facebook Google+ Twitter

Być wolnym jak konie

Jeszcze jedno źdźbło trawy, dwa promyki słońca zaplączą się w grzywie. Jeszcze las zaszumi w oddali i wiatr trawy uczesze, zmierzch zapuka do okien.

konie na padoku / Fot. Fot.Paweł KrymarysPrzyjaciele... Konie to przepiękne zwierzęta, które od zarania dziejów służą człowiekowi, dając mu siłę i oparcie w ciężkiej pracy. Wszelkiej maści przyjaciele ci, jak mało które zwierzęta świata tworzą żywą historię cywilizacji, wpisując się w nią jako pierwsze udomowione zwierzęta pociągowe, niebywale wytrzymałe i inteligentne.

Obcowanie z koniem, zawsze będzie dla nas bliskim kontaktem z naturą, swoistym nieokiełznanym pędem za wolnością. Konie to niezwykłe istoty, wrażliwe na dotyk i uczucia człowieka. Przebywanie w ich obecności uczy nas wrażliwości, cierpliwości i przede wszystkim odpowiedzialności.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pawełku! Ja też kocham konie. Pod koniec szkoły podstawowej zaprzyjaźniłem się ze źrebakiem. Nauczyłem go klękać. Brałem go za przednią nogę i mówiłem: uklęknij. I on klękał. Jak wyjechałem do szkoły średniej i po miesiącu przyjechałem na niedzielę do domu, poszedłem się z nim przywitać, ale już klękać nie chciał.
1% już obiecałem Magdalenie. Nie gniewaj się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przekażmy swój 1% podatku dla fundacji Tara http://www.ligon.chorzow.pl/tara/procent/index.php?id=teksty/jak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.