Facebook Google+ Twitter

Bydgoscy gapowicze strzeżcie się. Długi przejmą firmy windykacyjne

Bydgoszcz planuje sprzedaż długów firmie windykacyjnej. Miesięcznie bydgoscy kontrolerzy biletów łapią aż 700 osób, które nie posiadają ważnego biletu.

- Robimy wszystko, aby liczba gapowiczów malała. Obniżyliśmy nawet tzw. sieciówkę ze 100 zł na 80 zł i to się sprawdziło. Ci ludzie, którzy pracują i na stałe jeżdżą komunikacją miejską, bilety kupują. Natomiast problem zaczyna się kiedy kontrolerzy sprawdzają studentów, oni zazwyczaj nie posiadają biletów, a taki czyn kończy się mandatem - powiedział W24 Piotr Sikorski, naczelnik wydziału biletowo-taryfowego ZDMiKP.

-Grzywna za brak biletu to ok. 160 zł, niestety nie wszyscy ją płacą. W danym momencie jest aż 57 tysięcy nieopłaconych mandatów, a ściągalność ich jest bardzo niska - wyjaśnia inicjatywę pomysłu naczelnik wydziału biletowo- taryfowego.

Piotr Sikorski zapewnia, że nie zna kwoty jaką miasto może otrzymać po przez ściąganie mandatów z gapowiczów.

-Wszystkie wpływy z biletów należą do miasta, ponieważ to ono płaci za ich kontrolę. Finansuje również koszt obsługi firmy kontrolerskiej, w razie wypadków koszty komornicze oraz postępowanie sądowe. Jak widać wydatków jest sporo ok. 600- 700 zł od jednego gapowicza, dlatego musimy sprawdzić czy dla miasta firma windykacyjna będzie korzystna - tłumaczy Piotr Sikorski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.