Facebook Google+ Twitter

Bydgoski Festiwal Nauki. Będzie można się przekonać, że nauka wcale nie jest nudna

Kolejna, ósma już edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki odbędzie się od 24 do 27 maja 2017 r. Podobnie jak w roku ubiegłym, program imprezy zostanie podzielony na siedem ścieżek tematycznych.

Bydgoski Festiwal Nauki / Fot. Tomasz CzachorowskiBydgoski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową, organizowaną co roku przez środowiska akademickie oraz pozauczelniane. Odbywa się od 2010 roku i każda kolejna edycja udowadnia, że nauka nie jest nudna. Maksymą Festiwalu jest hasło: „Złap bakcyla nauki”. Dzięki zaangażowaniu pracowników naukowo-dydaktycznych, studentów oraz partnerów bydgoskich uczelni, uczestnicy festiwalu mogą przekonać się, jak bardzo inspirująca i fascynująca jest nauka.

Bydgoski festiwal nauki. Największy w mieście

Bydgoski Festiwal Nauki / Fot. Tomasz CzachorowskiBydgoski Festiwal Nauki jest największym tego typu wydarzeniem w Bydgoszczy. W gronie organizatorów są: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa. Warto zaznaczyć, ze do współpracy przy tworzeniu oferty programowej zgłasza się wiele jednostek zewnętrznych, takich jak np. uczelnie wyższe, szkoły, biblioteki, instytucje kultury, straż pożarna, policja czy firmy prywatne, stowarzyszenia, fundacje.

Warsztaty i eksperymenty

Ta odbywająca się w ciągu kilku dni impreza oparta jest na projektach z przeróżnych dziedzin nauki, prowadzonych we wszystkich możliwych formach (wykłady, warsztaty, pokazy, eksperymenty, dyskusje panelowe, wystawy, koncerty). Oferta programowa podzielona jest na ścieżki tematyczne: humanistyczną, przyrodniczą, społeczną, nauk ścisłych, artystyczną, techniczną oraz ścieżkę medyczną i nauk o zdrowiu. Będą to ścieżki: humanistyczna, przyrodnicza, społeczna, nauk ścisłych, artystyczna, techniczna oraz medyczna i nauk o zdrowiu. Celem festiwalu jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki, promocja wśród mieszkańców Bydgoszczy i regionu najważniejszych osiągnięć naukowych, technicznych, a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Bydgoski Festiwal Nauki / Fot. Tomasz Czachorowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.