Facebook Google+ Twitter

Bydgoski lek na nudę

Wydział Zamiejscowy w Bydgoszczy Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi oraz Kino Adria 14 grudnia 2007 r. zapraszają na "Kulturalne Panaceum. Sztuka jest dobra na wszystko".

Jest to projekt adresowany do młodych bydgoszczan, szczególnie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W jego ramach odbędą się pokazy filmowe („Kolory raju”, „Miasto gniewu” „Inny = wykluczony?”), wystawa fotografii Włodzimierza Musiała dotycząca Afryki ("Afryka w obiektywie"), wystawa malarstwa i rzeźby Dominiki Korus, występ kabaretu "OKO", a także koncerty, min. łódzkiej grupy L.stadt oraz bydgoskiej POPO. Całość zakończy projekcja filmu "Aleja gówniarzy".

"Kulturalne Panaceum" ma na celu zachęcenie bydgoszczan do uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta, nauczenia obcowania z różnymi formami sztuki, a także podjęcia dyskusji nt. kultury i uczestnictwa w niej młodych ludzi. Poprzez różne formy sztuki, organizatorzy chcą ożywić mieszkańców Bydgoszczy, wydobyć z marazmu, któremu m.in. sprzyja aktualna aura. Chcą zerwać ze stereotypem miasta, w którym "nic się nie dzieje".
Grupy zorganizowane szczególnie mile widziane są na wystawach oraz pokazach filmów dotyczących inności, wykluczenia społecznego i wyobcowania, dzięki temu organizatorzy chcą pokazać, iż inny nie znaczy gorszy,
a inność nie powinna stanowić powodu do wyrzucenia poza margines społeczny. Dzięki inności możliwa jest różnorodność i budowanie społeczeństwa wielokulturowego.

Pokaz filmowy stanowi część projektu „Kultura (w) dialogu” prowadzonego przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Wydział Zamiejscowy w Bydgoszczy. Celem projektu jest podjęcie dyskusji nt. wielokulturowości, tolerancji, działalności anty-dyskryminacyjnej.

Projekcje odbędą się dnia 14 XII 2007 r. w godz. 9.00-12.30 w Kinie Adria (ul. Toruńska 30). Koszt projekcji 2 filmów – 5 zł, wystawy oraz występ kabaretu „Oko” odbędą się w WSHE WZ w Bydgoszczy (ul. Wojska Polskiego 46 a).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

fajna inicjatywa (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)
zapowiada się ciekawie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.