Facebook Google+ Twitter

Bydgoski Trójkąt Literacki 2015: Bydgoszcz stolicą fantastyki przez najbliższe pięć dni

Pokazy filmów, wykłady, spotkania z autorami - we wtorek rozpocznie się Bydgoski Trójkąt Literacki 2015. Jego hasło przewodnie brzmi: „Fantastycznie!”.

https://flic.kr/p/65HZtb / Fot. Fabio Bruna/CC BY SA 2.0- Chcemy uwolnić fantastykę naukową od blichtru łatwej, popowej rozrywki, pokazać, że może to być literatura poważna - mówi Michał Tabaczyński z Miejskiego Centrum Kultury, organizator festiwalu, w który w tym roku zaangażował się też bydgoski klub fantastyki „Pulsar”.

Zaczynamy jutro o godz. 20.30 pokazem filmu „Golem” Piotra Szulkina (MCK, Marcinkowskiego 12), jutro w tym samym miejscu o godz. 16 wykład dr. Mirosława Gołuńskiego „Po co nam fantastyka...”, potem o 17.30 debata „Borges w Bydgoszczy”, o 19 spotkanie z Tadeuszem Oszubskim oraz kolejne filmy Szulkina (19 - „Wojna światów - następne stulecie”, 21 - „O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji”).

W czwartek przenosimy się do Galerii Wspólnej (ul. Batorego 1/3), a tam o 16 wykład o twórczości Tolkiena, Lewisa i Gaimana), o 17.30 spotkanie z Wiktorem Żwikiewiczem, a o 19 - ze Zdzisławem Domolewskim. W piątek w Galerii Sztuki Nowoczesnej (ul. Mennica 8a) o godz. 15 wykład na temat Stefana Dardy, polskiego autora horrorów, a o 16 „Inspiracje fantastyka naukową w malarstwie Zdzisława Beksińskiego” - wykład Wojciecha Kielera wraz z prezentacją ośmiu prac mistrza z bydgoskich zbiorów.

Czytaj także: "Marsjanin" Ridleya Scotta trafi do kin w listopadzie. Zobacz wspaniałą zapowiedź filmu (wideo)


W piątek jeszcze spotkania w Galerii Wspólnej - z Jerzym Grundkowskim (17.30) oraz Wojciechem Szydą (19). W sobotę w Strefie (ul. Długa 11) o 14 zamknięcie warsztatów z M. Żelkowskim (w dniach 11-13 czerwca, zgłoszenia na adres: michal.tabaczynski@mck-bydgoszcz.pl), 16 - spotkanie z Wydawnictwem Genius Creations, 16.30 z Przemysławem Nowakowskim i o 18 - z Markiem Oramusem.

(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.