Facebook Google+ Twitter

Bydgoszcz. Akademicka Przestrzeń Kulturalna zaprasza w czerwcu

Często się mówi, że w Bydgoszczy nic się nie dzieję. Wyższa Szkoła Gospodarki i jej Akademicka Przestrzeń Kulturalna udowadniają, że coś się jednak dzieje. Zobaczmy co organizatorzy przygotowali na pierwszy letni miesiąc.

APK jest częścią uczelni, skupiającą artystyczne wydarzenia.

 / Fot. Materiały prasoweJuż 9 czerwca w Galerii nad Brdą APK przy ulicy Królowej Jadwigi obejrzeć będzie można wernisaż malarstwa Agnieszki Kowalik oraz rzeźby Krzysztofa Kowalika - otwarcie o godz. 18. Wystawa czynna będzie do 16 czerwca.

Kilka dni później, bo 12 czerwca o godz. 17 w sali widowiskowej uczelni, odbędą się eliminacje do Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Piosenki dla uczestników z powiatu bydgoskiego którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy.

17 czerwca gratkę dla osób lubiących folklor przygotowała Galeria Debiut. O godz 18 zostanie otwarta wystawa indywidualna w ramach projektu "Tradycja i folklor w dobie współczesności"

19-20 czerwca, godz.: 10 - 16, Galeria APK:
Warsztat mistrzowski z cyklu Akademia słowa: "Śpiewajmy poezję" - prowadzenie Jan Poprawa. Organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy.

19-20 czerwca to dni dla ludzi lubiących kabarety:
19-tego o godz. 19 w sali widowiskowej APK będzie miał miejsce Trzeci KabaŁeton, gdzie wystąpią: Grupa Skromna, Kabaret Szarpanina, Paweł Reszela (Kabaret Klakier), komik Po Prostu Mateusz oraz Kabaret Nie Pytaj. Niestety ta impreza jest płatna, jednak cena nie jest za duża. Za jedyne 5 zł. mamy gwarancję ciekawego wieczoru.

Natomiast w następnym dniu, dla miłośników kabaretu organizatorzy przewidzieli od godz. 11 trzygodzinne warsztaty kabaretowe, prowadzone przez Pawła Reszela z Kabaretu Klakier. Warsztaty organizowane są przez Grupę Skromną w ramach Trzeciego KabaŁetonu w APK. Zapisy (proszę podać imię i nazwisko lub pseudonim).

Pod koniec miesiąca Muzeum Fotografii zaprasza jeszcze na otwarcie wystawy Wacława  / Fot. Materiały prasoweWantucha - AKT, które planowane jest na 26 czerwca godz. 18. Na ekspozycję wybitnego polskiego fotografika składają się 33 wielkoformatowe (100 x 135 cm), czarno-białe fotografie, przedstawiające akty kobiece, w sposób bardzo oryginalny i wysoce artystyczny. Fotografie Wacława Wantucha, składające się na wystawę, są bardzo wysoko oceniane przez krytykę i zostały wydane w dwóch albumach, których sprzedaż wyniosła już kilka tysięcy egzemplarzy

Wszystkie wydarzenia odbywają się w budynkach Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki, która znajduję się przy pięknej scenerii Brdy, przy ulicy Królowej Jadwigi.


Szczegóły: Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To zdjęcie aktu W.Wantucha przypomina mi bardziej Pająka, aniżeli Kobietę, ale wiadomo....gusta bywają różne ; )) '5

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.