Facebook Google+ Twitter

Bydgoszcz: Finał konkursu Mistrz Mowy Polskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-21 10:48

Kto najlepiej posługuje się poprawną i piękną polszczyzną? O tym przekonamy się już dziś. Wieczorem w Bydgoszczy odbędzie się gala finałowa dziewiątej edycji konkursu Mistrz Mowy Polskiej.

O ten zaszczytny tytuł rywalizuje 12 osób: Hanna Maria Giza, Urszula Guźlecka, Ignacy Gogolewski, Krzysztof Jakubiec, Marcin Kydryński, Piotr Majewski, Michał Olszański, Andrzej Person, Iwona Schymalla, Jerzy Sosnowski, Beata Tadla i Tomasz Zimoch.

Promotora pięknej i poprawnej polszczyzny wybiorą eksperci. Ponadto przyznany zostanie tytuł Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi po podliczeniu wszystkich głosów oddawanych przez internautów, słuchaczy i czytelników.

Program Mistrz Mowy Polskiej powstał w 2000 roku. Jego celem jest promowanie poprawnej i mądrej polszczyzny. W ośmiu edycjach konkursu wyróżnionych zostało wiele osób ze środowiska artystycznego, dziennikarskiego i politycznego. Na liście laureatów są m.in. Krystynę Czubównę, Hankę Bielicką, Krzysztofa Zanussiego, Wojciecha Młynarskiego, Annę Dymną, Józefa Oleksego, Jana Rokitę oraz Andrzeja Turskiego.

Gala finałowa konkursu odbędzie się w gmachu bydgoskiej Opery Nova. Początek o 19.00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.