Bydgoszcz i Bielsko Biała w turnieju finałowym

Pałac Bydgoszcz i BKS Aluprof Bielsko Biała zagrają w finałach Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce. W ostatnim dniu turnieju półfinałowego siatkarki z Bydgoszczy pokonały Pogoń Proszowice a Bielszczanki zwyciężyły Zryw Volley Iława.

W pierwszym meczu spotkały się ze sobą drużyny Iławy i Aluprofu. Siatkarki Iławy ugrały w dotychczas rozegranych meczach jedynie dwa sety i było to widać w niedzielnej rywalizacji.

Bielszczanki przed meczem / Fot. Rafał AugustyniakAluprof bardzo szybko objął prowadzenie grając od przeciwniczek o klasę lepiej. Drużyna z Mazur nie mogła przez długi czas wyjść z jednocyfrowego wyniki gdy na koncie Bielszczanek było już 20 punktów. W samej końcówce seta wyraźnie rozluźnione siatkarski Aluprofu oddały kilka punktów ale i tak zdecydowanie zwyciężyły w pierwszej partii 12:25.

Piłka przechodzi obok Iławskiego bloku. / Fot. Rafał AugustyniakKolejny set zaczął się od niepodziewanego prowadzenia Zrywu 4:1. Ale kolejne akcje to znakomite ataki Pauliny Pereń, zagrywki Michaliny Kwasowskiej i na tablicy widniał wynik 4:9. Dobrze funkcjonował także blok bielszczanek i utrzymały bezpieczną przewagę aż do wyniku 7:14. Wtedy niemające nic do stracenia zawodniczki z Iławy przeprowadziły kilka efektownych akcji i zdobyły pięć punktów z rzędu. Jednak kolejna seria punktów należała już do siatkarek Aluprofu i zrobiło się 13:18. Końcówka seta należała już do BKSu i ich wygranej 18:25.

Ambitna gra to za mało na zespół Aluprofu. / Fot. Rafał AugustyniakTrzeci set, podobnie jak pierwszy, lepiej rozpoczęły Bielszczanki. Szybkie prowadzenie 6:13 zmusiło trenera rywalek do wzięcia czasu. Mimo chwili odpoczynku siatkarki nadal popełniały wiele prostych błędów, które bezbłędnie wykorzystywały rywalki. Trener Zrywu nie wytrzymał i przy wyniku 6:18 znowu poprosił o chwilę przerwy. Iławianki obudziły się jednak dopiero przy wyniku 6:20 i zdobyły punkt. Jak się okazało wygrały w tej partii jeszcze 5 piłek, w większości wynikających z błędów rywalek. Przegrywając tego seta 11:25 i cały mecz 0:3.

Zryw Volley Iława - BKS Aluprof Bielsko Biała 0:3 (12:25, 18:25, 11:25)