Facebook Google+ Twitter

Bydgoszcz. Kampania wyborcza z cenzurą na ustach

Do zaskakujących wydarzeń doszło w miniony piątek na ulicy Mostowej w Bydgoszczy. Sześciu członków sztabu wyborczego Rafała Burskiego (PO) zostało zatrzymanych przez Straż Miejską.

Bydgoszcz / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bydgoszcz.jpgPowodem interwencji municypalnych było hasło znajdujące się na transparentach i ulotkach rozdawanych mieszkańcom Bydgoszczy. Slogan "Dombrowicz = długi dla pokoleń" to - zdaniem stróżów prawa - obraza dla obecnego sternika grodu nad Brdą. W związku z powyższym postanowili oni (jadąc na miejsce kwesty na sygnale), zatrzymać propagatorów hasła. Problem polega na tym, że żaden ze strażników nie potrafił podać podstawy prawnej do zatrzymania.

Świadkowie zdarzenia, zwykli przechodnie, byli bardzo zbulwersowani sytuacją. Bez zbędnych ogródek wykrzykiwali hasła dotyczące wolności słowa, padały również porównania Bydgoszczy z Białorusią, a samego prezydenta Dombrowicza porównywano do Aleksandra Łukaszenki. W proteście przeciwko takim akcjom, bydgoszczanie nie związani z kampanią, także poprosili strażników o spisanie ich danych.

W Bydgoszczy kampania wyborcza przybiera na sile. Obecny prezydent mocno walczy o kolejną reelekcję. W całym mieście widać bilboardy z jego podobizną. Na co drugim słupie wiszą jego plakaty.

Amatorski film nagrany z miejsca zdarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mateusz
  • Mateusz
  • 02.11.2010 19:01

http://www.mmbydgoszcz.pl/8579/2010/11/2/przeciwnicy-dombrowicza-spisani-po-raz-kolejny?category=news - KOLEJNA TAKA AKCJA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Samorządy coraz bardziej się upartyjniają, niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.