Facebook Google+ Twitter

Bydgoszcz. Maciej Janowski zdobył Srebrny Kask

W rozegranym w czwartek na torze w Bydgoszczy finale zawodów o Srebrny Kask z kompletem punktów tryumfował Maciej Janowski. Drugie miejsce zajął Artur Mroczka, trzeci był Przemysław Pawlicki.

Srebrny Kask to turniej, w którym ścigają się juniorzy do 21 lat. Rozegrane na początku lipca półfinały w Gdańsku i Krośnie wyłoniły obsadę finału, który rozegrano w czwartek na torze bydgoskiej Polonii. Czołówka krajowych młodzieżowców stoczyła ciekawy bój, a to, kto ostatecznie stanie na podium rozstrzygnęło się dopiero w ostatnim wyścigu.

Już w trzecim wyścigu spotkali się faworyci do zwycięstwa Maciej Janowski z Betardu Wrocław oraz Przemysław Pawlicki z Caelum Stal Gorzów. Lepszy okazał się wrocławianin i
mimo ambitnych ataków wychowanka Unii Leszno, to Janowski zainkasował trzy punkty. Druga seria startów zaczęła się od koszmarnie wyglądającego upadku Pawła Zmarzlika.

Zawodnik z Gorzowa walcząc z Mateuszem Damańskim nie opanował motocykla i na pełnym gazie uderzył w bandę na prostej startowej. Działo się to w miejscu, gdzie nie ma tzw. dmuchawców i junior Stali z impetem wpadł w metalowe ogrodzenie. Jak się później okazało Zmarzlik doznał pęknięcia kości udowej oraz kręgu w odcinku lędźwiowym.

Druga seria przyniosła też niespodziankę. Adrian Szewczykowski z PSŻ Lechma Poznań pokonał w biegu siódmym faworyzowanego Pawlickiego.

W trzeciej serii doszło do konfrontacji niepokonanych do tej pory Janowskiego i Artura Mroczki z GTŻ Grudziądz. Ponownie najszybszy okazał się podopieczny Marka Cieślaka, jednak grudziądzanin stoczył z nim ładną walkę.

Seria czwarta, jak się później okazało, miała decydujący wpływ na końcowe wyniki . Po trzech seriach w zawodach z kompletem punktów prowadzili Janowski i Patryk Dudek z Falubazu Zielona Góra, który nie tak dawno wygrał zawody o Brązowy Kask (do lat 19). W wyścigu szesnastym owa dwójka miała stoczyć ze sobą bezpośredni pojedynek, ale trwał on zaledwie kilkadziesiąt metrów, gdyż już na pierwszym łuku zdefektował motocykl zielonogórzanina. Tymczasem zawodnik Betardu pewnie wygrał i został samodzielnym liderem po czterech seriach.

Ostatnia seria to dopełnienie formalności przez Janowskiego. W biegu osiemnastym były Indywidualny Mistrz Polski Juniorów wygrał tego dnia po raz piąty, tym samym przypieczętował swój sukces w całych zawodach.

O losach drugiego i trzeciego miejsca zadecydował wyścig dwudziesty. Na starcie stanęli Mroczka, Pawlicki i Dudek, z których każdy mógł zająć drugie miejsce w bydgoskich zawodach. Stawkę uzupełniał rezerwowy Sławomir Pyszny z RKM ROW Rybnik (zastępował Zmarzlika). Wygrał pewnie Mroczka, drugie miejsce zajął nieoczekiwanie Pyszny. O trzecie do samego końca bój toczyli Pawlicki z Dudkiem i na ostatnich metrach zawodnik z Gorzowa wyprzedził rywala i tym samym wskoczył na podium.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.