Facebook Google+ Twitter

Bydgoszcz. "Motyle dla Ani" - koncert charytatywny!

Współautorzy: Marta Wróbel

Koncert "Motyle dla Ani" to wyjątkowe wydarzenie charytatywne, które odbędzie się w Bydgoszczy 12 sierpnia, o godzinie 17.30. Wystąpią znani ze szklanego ekranu wokaliści - uczestnicy "Szansy na Sukces". Odbędzie się zbiórka pieniędzy.

Ania Szczudlińska podczas występu na "Impresjach Artystycznych 2010" czyli Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej w Ciechocinku organizowanego przez fundację Pro Omnibus. / Fot. M. WróbelAnia Szczudlińska, dla której odbywa się koncert, to niepełnosprawna studentka Wyższej Szkoły Gospodarki kierunku kulturoznawstwo. W wyniku dziecięcego porażenia mózgowego ma sparaliżowaną prawą rękę i nogi - jest skazana na wózek. Jej wózek jest stary i tak ciężki, że aby wjechać na krawężnik potrzebna jest pomoc nawet trzech osób. Rodziców Ani nie stać na nowy.

Podczas koncertu będą zbierane fundusze na elektryczny wózek inwalidzki oraz operację ręki dziewczyny. Żeby Ania mogła poczuć się choć trochę bardziej niezależna, samodzielna... wolna.

Podczas tego wydarzenia na scenie zaprezentują się uczestnicy "Szansy na Sukces": Kuba Arendt (MC Jacob A), Joanna Dolata, Anna Jóźwiak (od 15 maja Majewska), Nina Kodorska, Zdzisława Liske, Paulina Łaba, Michał Maciudziński, Wojtek Pilwiński, Agnieszka Zawidzka, Małgorzata Żurańska-Wilkowska. Wokalistów wspierać będzie sekcja w składzie: Tomasz Lewandowski - instrumenty klawiszowe, Szymon Łukowski - saksofony, Nikodem Wróbel - gitara, Marcin Grabowski - bas, Błażej Gawliński - perkusja.

Tego samego dnia zapraszamy także o godz. 21 do ELJAZZu na "Karaoke z Szansowiczami".

Koncert nie mógłby się odbyć bez wsparcia Miejskiego Ośrodka Kultury (scena i nagłośnienie) oraz Wyższej Szkoły Gospodarki (wsparcie organizacyjne) oraz fundacji Gaudeamus.
Koncert odbywa się w ramach Bydgoskiego Artystycznego Lata 2010 / Fot. Materiały prasowe

Wpłaty na rzecz ANI:
www.ania.fundacja.byd.pl.

Od autorek o Ani:

Anię poznałyśmy na festiwalu "Impresje Artystyczne 2010". Jej marzeniem było właśnie uczestnictwo w tej imprezie. Jest to dziewczyna bardzo wrażliwa i delikatna, mimo własnej choroby i ograniczeń stara się czerpać z życia to co najlepsze. Kocha ludzi, kocha rozmowy z nimi, każdy nowo poznany człowiek jest dla niej wyjątkowy i każda chwila z nim spędzona jest bardzo cenna. Ania to wyjątkowa istota i warto jej dać szansę na bycie jak najsprawniejszą osobą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.