Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11611 miejsce

Bydgoszcz. Pofrunęły "Motyle dla Ani"

Współautorzy: Marta Wróbel

"Motyle dla Ani" - spotkanie z Szansowiczami to pierwszy koncert z cyklu imprez charytatywnych na rzecz Ani Szczudlińskiej, który odbył się w Bydgoszczy 12 sierpnia.

Koncert na Rybim Rynku w Bydgoszczy zgromadził dużą liczbę widzów, którzy byli bardzo hojni podczas zbiórki pieniędzy przeprowadzonej w czasie koncertu.Tata Ani oraz Andrzej Gawroński prowadzili imprezę. / Fot. M. Wróbel

Ks. Robert Klemens i motyl od dzieci. / Fot. M. WróbelW koncercie wzięli udział laureaci popularnego programu TVP 2 "Szansa na sukces". Jako pierwszy zaprezentował się mieszkaniec Gostynia ks. Robert Klemens, który jest na co dzień zakonnikiem ze zgromadzenia filipinów. Ksiądz podarował Ani motyle od dzieci i ich rodziców, z którymi prowadzi rekolekcje.

Później wystąpili Wojtek Pilwiński i Małgorzata Żurańska-Wilkowska, która wykonała standard jazzowy. Następna wystąpiła Anna Majewska (Jóźwiak). Zaprezentował się również Michał Maciudziński - wokalista, dyrygent, kompozytor, aranżer, pedagog. Pani Zdzisława Liske zaśpiewała piosenkę "Ale to już było". Wystąpili też Jerzy Pawluk, Nina Kodorska, Joanna Dolata. Na scenie pojawił się Jakub Arendt.

Swoim głosem oczarowała publiczność główna bohaterka koncertu Ania Szczudlińska. Zaśpiewała sama i w duecie z Michałem Maciudzińskim. Na zakończenie zaprezentowała się Agnieszka Zawidzka.

W trakcie imprezy odbyła się loteria fantowa, pokazy ratownictwa oraz pokonywania przeszkód na wózku inwalidzkim.Pokazy pokonywania przeszkód na wózku. Chętni ochotnicy mogli sami się przekonać, że to nie takie proste. / Fot. M. Wróbel

Ania Szczudlińska to niepełnosprawna studentka Wyższej Szkoły Gospodarki, kierunku kulturoznawstwo. W wyniku dziecięcego porażenia mózgowego ma sparaliżowaną prawą rękę i nogi - jest skazana na wózek. Jej wózek jest stary i tak ciężki, że aby wjechać na krawężnik potrzebna jest pomoc nawet trzech osób. Rodziców Ani nie stać na nowocześniejszy tego typu sprzęt. Aby Ania mogła stać się samodzielna i niezależna potrzebna jest operacja ręki, po której młoda kobieta zacznie chodzić samodzielnie o kulach. Ania Szczudlińska- główna bohaterka koncertu. / Fot. M. Wróbel

Pokazy ratownictwa medycznego. / Fot. M. WróbelKoncert odbył się dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Wyższej Szkoły Gospodarki (wsparcie organizacyjne) oraz fundacji Gaudeamus. Koncert odbył się w ramach Bydgoskiego Artystycznego Lata 2010.

Po koncercie, o godzinie 21, w klubie ELJAZZ odbyło się gorące spotkanie na "Karaoke z Szansowiczami", które trwało do późnych godzin nocnych. Joanna Dolata- jedna z wykonawczyń na koncercie. / Fot. M. Wróbel

Wszystkich zainteresowanych wsparciem i poznaniem bohaterki artykułu i koncertu zapraszamy na stronę: Motyle dla Ani

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No i pięknie!! Świetnie, że organizowane są takie kocerty, zawsze choć przysłowiowe kilka groszy się zbierze dla tej dziewczyny. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.