Facebook Google+ Twitter

Bydgoszcz. Przed nami kolejny etap Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Instytut Ekonomiczny Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy organizują XXII Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie to: "Środowisko naturalne w procesie gospodarowania".

Logo Wyższej Szkoły Gospodarki. / Fot. Materiały prasoweEtap okręgowy olimpiady już 8 stycznia w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy o godz. 11.00, w sali K1 Wyższej Szkoły Gospodarki przy ul. Naruszewicza 2.

Do okręgowej części zawodów zakwalifikowało się 86 uczniów z 29 szkół województwa kujawsko – pomorskiego.

Patronat honorowy nad tegorocznym konkursem objął minister środowiska - prof. dr hab. Maciej Nowicki. Przewodniczącym Komitetu Okręgowego jest prof. Jerzy Kozłowski (WSG). Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej, organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, jako zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, należy do największych i najważniejszych przedsięwzięć z zakresu edukacji ekonomicznej skierowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju i ich nauczycieli.

Olimpiada przyczynia się do upowszechniania wiedzy o współczesnej gospodarce. Sprzyja wyłanianiu najbardziej utalentowanej młodzieży. Wcześniejsi laureaci i finaliści olimpiady są uznanymi naukowcami, menedżerami oraz urzędnikami administracji rządowej i samorządowej.

Cennym atutem tej konkursu jest fakt, że jego laureaci i finaliści są przyjmowani na wyższe uczelnie z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Ponadto są oni zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu
potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik-ekonomista.

Więcej o olimpiadzie można przeczytać na stronie: http://www.hotelarskaolimpiada.byd.pl/index.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.