Facebook Google+ Twitter

Bydgoszcz: Przyznano nagrody 6. edycji Festiwalu Sztuki Reportażu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-25 22:52

Grand Prix imienia Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż dłuższy niż 20 minut przyznano Tomaszowi Wolskiemu za "Złotą rybkę".

Jurorzy docenili prostotę konstrukcji filmu, umiejętność wnikliwej obserwacji zachowań oraz humanizm w podejściu do bohatera. Autor dostał trzy tysiące euro, czyli około 12,5 tysiąca złotych.

Nagrodę główną o wartości ponad sześciu tysięcy złotych za reportaż poniżej 20 minut otrzymały Brygida Frosztęga-Kmiecik i Izabela Szukalska za "Obywatelkę Dorotkę". W uzasadnieniu wyróżniono potencjał twórczy, dostrzeżenie życiowych zmagań człowieka w nowej, postsocjalistycznej rzeczywistości.

Wyróżnienie za najlepszy reportaż śledczy "Kto prowadzi grę wokół Aleksandra Gudzowatego" otrzymał Przemysław Wojciechowski. Jurorzy docenili merytoryczne przygotowanie do tematu, zgromadzenie zaskakującej dokumentacji oraz umiejętność pracy na planie czego efektem, jak podkreślili, jest doskonały portret psychologiczny głównego bohatera.

Wyróżnienie za najlepszy reportaż społeczno-polityczny przyznano Shi Mingowi i Thomasowi Weidenbachowi za "Tiananmen: 20 lat po masakrze". Sędziowie wyróżnili ogromny wkład pracy dziennikarskiej i dotarcie do nowych materiałów dokumentalnych z historii wciąż aktualnego tematu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.