Facebook Google+ Twitter

Bydgoszcz: W wyniku wybuchu gazu zginęła jedna osoba

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-21 12:41

W budynku jednorodzinnym przy ulicy Kąkolowej 17 w Bydgoszczy wybuchł dziś gaz. Zginęła jedna osoba. Ranne są dwie kobiety.

Po godzinie 13. strażacy natrafili w ruinach na zwłoki 38-letniego mężczyzny- informuje st.ogn. Monika Wojciechowska z PSP w Bydgoszczy. Ofiara, przygnieciona szlaką nie miała szans na ratunek.

Do szpitala trafiła kobieta lekkimi obrażeniami ciała i jej 14-letnia córka ze złamaną ręką i urazem głowy. Obie przebywały w domu sąsiadującym ze zniszczonym eksplozją. Pomocy ambulatoryjnej udzielono również uczestniczącemu w akcji strażakowi, który doznał urazu palca u ręki.

Ekipy ratunkowe cały czas, od godzin przedpołudniowych, uczestniczyły w poszukiwaniu osób, które mogły być przysypane gruzami, albowiem do niedawna nieznany był los jednej osoby. Jak udało się ustalić policji osoba ta przebywa w Warszawie. Na miejscu pracowało 12 jednostek straży pożarnej. Pracę trzeba było wykonywać ręcznie. Jak informowała nas st.ogn. Monika Wojciechowska prace ulegały spowolnieniu, gdyż stwierdzono ulatniający się gaz. Naruszona została także konstrukcja sąsiedniego domu, albowiem budynki połączone były ze sobą. Ewakuowani mieszkańcy sąsiednich domów mogli znaleźć schronienie w specjalnym autobusie podstawionym przez Państwową Straż Pożarną, jednak z tej pomocy nie skorzystali, udając się do swoich rodzin i znajomych.

Jako ewentualną przyczynę wybuchu, podaje się próbę samobójczą jednego z lokatorów. Z tą tezą zgadzają się mieszkańcy Wyżyn. Na oficjalny komunikat trzeba będzie trochę poczekać.

-----
Autor: Stanisław Gazda
http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.