Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

187 miejsce

Bydgoszcz. Złoty medal dla piłkarek nożnych ze Świętokrzyskiego

Od 13 do 16 września 2017 roku w Bydgoszczy odbywał się XVIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Drużyn Żeńskich i Zunifikowanych Olimpiad Specjalnych.

Zwycięska drużyna XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Żeńskich i Zunifikowanych Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy - reprezentacja województwa świętokrzyskiego. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimW turnieju, w którym uczestniczyło 20 siedmioosobowych drużyn żeńskich i zunifikowanych zaprezentowała się również reprezentacja województwa świętokrzyskiego. Jak zawsze w zawodach Olimpiad Specjalnych odbywały się preeliminacje, które odbywają się po to, aby zweryfikować umiejętności zawodników i stworzyć grupy, w których każdy będzie miał równe szanse na zdobycie medalu. W grach obserwowanych Oddział Świętokrzyski wygrał z Oddziałem Podlaskim i Oddziałem Kujawsko - Pomorskim, a przegrał z Oddziałem Mazowieckim.

Wśród zawodniczek, które rywalizowały ze sobą na obiektach Cywilno - Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz znalazły się również przedstawicielki Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA", który działa przy Stowarzyszeniu "SZANSA" w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Żabiej 31: Dominika Grześkiewicz, Katarzyna Wójcicka, Wioleta Pych i Milena Szwagierczak. Oprócz nich w drużynie Świętokrzyskiego wystąpiły: Iwona Samek, Mariola Woda, Kamila Ranosz ("STRZAŁA" Jędrzejów), Wioletta Tomtas i Jolanta Majchrowska ("NIEPOKONANI" Sandomierz). Trenerkami odpowiedzialnymi za drużynę żeńską były Bożena Kojtek i Agnieszka Burczy.'Złota' drużyna ze Świętokrzyskiego z trenerkami. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim

W grach finałowych Świętokrzyskie wygrało z Kujawsko - Pomorskiem 5:0 oraz z Lubuskiem 2:1 zajmując I miejsce w swojej grupie i zdobywając złote medale.
W Bydgoszczy startowały również 3 drużyny zunifikowane męskie, które reprezentowały Oddział Regionalny Świętokrzyskie. Jedna z drużyn poszła w ślady dziewczyn i zdobyła złoty medal, a dwie pozostałe zajęły 4 miejsca.

Oprócz zawodów sportowych bogaty był także program turystyczny, dzięki któremu zawodnicy ze Świętokrzyskiego zapoznali się z historią Bydgoszczy, brali udział w dyskotece. Zawodnicy mogli skorzystać z oferty programu Zdrowi Sportowcy, który odbywał się w Bydgoszczy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.