Facebook Google+ Twitter

Bydgoszczanka i Torunianin zaśpiewają na festiwalu na Ukrainie

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Natalia Smogulecka, laureatka tegorocznego Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej w Ciechocinku i Szymon Borkowski laureat 2011, pojadą na podobny festiwal do Żytomierza na Ukrainie.

Natalia Smogulecka / Fot. M. WróbelFundacja Pro Omnibus organizator Festiwalu w Ciechocinku jako jedyna organizacja w Polsce dostała zaproszenie do udziału w I bliźniaczym Festiwalu na Ukrainie. Po długich i burzliwych dyskusjach w trakcie których rozważano kogo wysłać wybrano właśnie Szymona i Natalię. Obydwoje od lat są podopiecznymi Fundacji Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych Pro omnibus w Ciechocinku. I oboje od lat zdobywali nagrody i wyróżnienia na Festiwalu organizowanym przez tą instytucję.

W rozmowie z nami przedstawiciele Fundacji nie kryli radości z tej niespodzianki i wyróżnienia. Nie spodziewali się że ktoś w Żytomierzu zna dokonania Fundacji, i że pomyśli o zaproszeniu do udziału w swoich projektach. Duże to wyróżnienie bo pośród reprezentantów z różnych krajów z Polski będą tylko podopieczni Fundacji Pro Omnibus.

Szymon Borkowski / Fot. M. WróbelI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Żytomierzu na Ukrainie odbywać się będzie w dniach 21-24 sierpnia. Organizatorzy życzą sobie by uczestnicy zaprezentowali się w językach narodowych. Natalia z Szymonem postanowili wspólnie zaśpiewać "Psalm dla Ciebie" Piotra Rubika.

Życzymy powodzenia...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.