Facebook Google+ Twitter

Bydgoszczanka zaśpiewa podczas mszy beatyfikacyjnej w Rzymie

Współautorzy: Marta Wróbel

Daria Barszczyk z Bydgoszczy jako jedyna Polka zaśpiewa 1 maja podczas uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II na placu św. Piotra w Rzymie. Dziewczynka wykona po polsku fragment Koronki do Miłosierdzia Bożego, która poprzedzi mszę św.

Gala "Impresji Artystycznych" 2010 r. / Fot. M. Wróbel"Pomysł powstał przypadkiem: zgłosiła się do mnie katechetka jednej z bydgoskich szkół, odtworzyła fragment nagrania pięknego śpiewu Darii i zapytała, czy nie mogłaby ona reprezentować Bydgoszczy i Polski w Rzymie. Wydawało mi się to nie do załatwienia, ale okazało się, że pomysłodawczyni podejmuje się uzgodnienia wszystkiego ze stroną włoską i potrzebuje jedynie wsparcia logistycznego przy wyjeździe" - podczas specjalnie zwołanej w poniedziałek konferencji w bydgoskim ratuszu powiedział ks. Sylwester Warzyński, rzecznik prasowy diecezji bydgoskiej.

Czytaj też: Przełożony Bractwa św. Piusa X: Beatyfikacja Jana Pawła II duchowym tsunami

Koszty wyjazdu wokalistki wraz z opiekunem pokryją władze Bydgoszczy i biskup Jan Tyrawa.

Daria Barszczyk jest 14-letnią uczennicą Zespołu Szkół nr 28 w Bydgoszczy i od kilku lat uczy się śpiewu w jednym z domów kultury.

Dziewczyna jest osobą niedowidzącą, ale to nie przeszkadza jej w realizowaniu pasji, którą jest śpiew. Od kilku lat uczestniczy w Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne", gdzie bierze udział w warsztatach wokalnych oraz występuje podczas koncertów. W ubiegłym roku na tym właśnie festiwalu zajęła I miejsce w kategorii do lat 14.

- Jest to spełnienie moich marzeń. Zawsze marzyłam o wyjeździe za granicę, a że jednocześnie mogę śpiewem przyczynić się śpiewem do oprawy beatyfikacji Jana Pawła II, tym większy to zaszczyt i radość - podkreśla Daria, i dodaje: - Wyjazd do Rzymu to nie tylko występ. To także wielkie przeżycie duchowe. Czuję się najszczęśliwszą osobą na świecie - mówi nam młoda wokalistka.Dziewczyna wyjeżdża do Rzymu już 24 kwietnia. Dwa dni później rozpoczynają się próby do uroczystości beatyfikacyjnej.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dobrze, kiedy spełniają się wielkie marzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy artykuł. Dużo ukłony i gratulacje dla młodej wokalistki!! Świenie, że jest wśród tych wybranych!! Czeka ją wiele niezapomnianych przeżyć!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurza twarz, a ja myślałem, że Roman Kostrzewski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.