Facebook Google+ Twitter

Był skarbem narodowym, a my zaszczulismy go na śmierć

Rząd Wielkiej Brytanii ma przeprosić za śmierć geniusza matematyki Alana Turinga. Żądają tego brytyjscy naukowy, według których, Turing był "bohaterem II wojny światowej". Matematyk, uznawany za ojca współczesnej informatyki, popełnił samobójstwo po tym, jak rząd skazał go na eksperymentalne leczenie homoseksualizmu. Zginął, bo był gejem. "Brytyjski rząd ma przeprosić"

http://www.tvn24.pl/-1,1615520,0,1,zginal--bo-byl-gejem-brytyjski-rzad-ma-przeprosic,wiadomosc.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Arturze - mija 45 lat od smierci tego naukowca. Że wiadomość podano teraz i w takiej formie, trudno. Podałam link uznając, że wiadomość zasługuje na uwagę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Papka podana bez ładu i składu. Kogo ma przeprosić rząd brytyjski?. Jeśli najpierw przyczynia się do śmierci człowieka, a później mówi się przepraszam nie wiadomo do kogo to chyba coś jest nie tak. Typ informacji typowy dla szmatławców takich jak sensacyjne wiadomości tvn i polska the times.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2009 13:19

Okey, zorientowałem się, że tak być musi. Z tytułem zatem wszystko w porządku.
O wiele bardziej wątpliwą stała się jednak dla mnie ta kwestia dotycząca poinformowania opinii publicznej dopiero teraz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witoldzie - tytuł do linku jest składową treści całego doniesienia. Czytełes przecież, a ja uzyłam akurat tego zdania, aby czytajacy zainteresowali się całością już na pierwszy rzut oka.
Oczywiscie "My- Brytyjczycy".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2009 09:47

5+ za ważną informację. Naukowiec popełnił samobójstwo, do którego został w dużym stopniu przymuszony. Strata dla nauki. Nie ma prawa ginąć ktokolwiek ze wzgledu na wybór swej seksualności. Nie zgodzę się jednak z tytułem artykułu Jadwigo. Kto Go zaszczuł, My-kto" Brytyjczycy, mają przeprosić, czy cały świat heteryków. To Oni zrobili jak wynika z treści zacytowanego artykułu, na który się Powołałaś, a może niech zostaną ukarani prawnicy (ich współcześni żyjący potomkowie), bo ojcowie i matki stworzyli wtedy idiotycznne prawo karzące za odmienność seksualną. Ma przeprosić brytyjski rząd. Richard Dawkins jest wielkim naukowcem. Udzielając wywiadu, zwrócił uwagę na prawo uprzedzenia, ktore „zabiło” człowieka. I brytyjski naukowec ma rację, lecz jeśli broni życia i prawa do odmienności i przekonań, mógłby światu zwrócić uwagę na pogromy chrześcijan (ostatni w Pakistanie, zginęły niewinne dzieci). I co z tego, że Dawkins jest niewierzący, ale Dawkins ma duże wpływy.
Oskarżopno Turinga w 1952 jak wynika z cytowanego artykułu. Turing popełnił samobójstwo w 1954 roku. 55 lat czekało się na ujawnienie tej straszne prawdy. Był czas kiedy można było o tej sprawie pisać swobodnie i w latach:70, 80, 90 (być może takie artykuły są w archiwach). Ujawniono to dopiero w XXI wieku. Lepiej późno niż wcale. Niekoniecznie. Lepiej wcześnie, niż później.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2009 09:04

nie wiem czy był bohaterem, ale "Turing wielkim naukowcem był"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.