Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12675 miejsce

Była dyrektor PCPR w Mrągowie z zarzutami

Prokurator Rejonowy w Mrągowie poinformował o wszczęciu śledztwa przeciwko byłej dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Podejrzewa ją o fałszerstwo dokumentów w czasie, gdy szefowała placówce.

Śledztwo przeciwko byłej dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie prowadzi mrągowska prokuratura. Teresa N. podejrzewana jest o czyn z artykułu 270 par. 1 kodeksu karnego (fałszowanie dokumentów). Mirosław Wróbel, zastępca prokuratora rejonowego zastrzegł jednak, że to nie jedyny zarzut. Inne dotyczą przekroczenia swoich uprawnień, oraz poświadczenie nieprawdy.

Była dyrektor PCPR została odwołana w połowie ubiegłego roku, kiedy nowy zarząd powiatu stwierdził w kierowanej przez nią placówce nieprawidłowości. Od razu powiadomiono także prokuraturę. Od tego czasu śledztwo trwało „w sprawie”, jednak 16 listopada prokurator zdecydował, że zebrane dowody są na tyle mocne, by zmienić jego tok. Obecnie prowadzone jest przeciwko Teresie N.

Podejrzana nie chce komentować całej sprawy i odsyła do swojego adwokata. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że była dyrektor jest osobą publiczną - radną Rady Miasta Mrągowa wybraną z komitetu obecnej burmistrz Otolii Siemieniec. Ponadto Teresa N. znalazła pracę w jednostce podległej urzędowi miasta zaraz po tym, gdy na jaw wyszły nieprawidłowości w PCPR, a prokuratura wszczęła śledztwo. W razie udowodnienia jej winy i skazania przez sąd, będzie ona musiała pożegnać się nie tylko z posadą w samorządzie, ale także z mandatem radnej.

Art. 270. § 1.:
Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.