Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4685 miejsce

Była funkcjonariuszka więzienna podejrzana o brutalne zabójstwo

30-letnia była funkcjonariuszka Służby Więziennej i jej 19-letni wspólnik są podejrzani o wyjątkowo brutalne zabójstwo na tle rabunkowym. Ofiarą był starszy mężczyzna. Sprawcy zacierali ślady zbrodni podpalając zwłoki.

Kajdanki polskiej policji. Autor: Hammer83 (Praca własna) [Public domain], undefined / Fot. Hammer83W dniu 17 czerwca znaleziono zwłoki 86-letniego mężczyzny. Już wstępne oględziny pozwoliły zauważyć, że ciało trawił ogień. Policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji ustalili, że mają do czynienia ze zbrodnią. Mężczyzna kilka dni wcześniej został zgłoszony jako zaginiony w Warszawie. Tego w jaki sposób w ciągu 72 godzin zdołano rozwikłać tajemnicę śmierci starszego mężczyzny nie wiadomo, gdyż prokuratura odmówiła podania bliższych informacji: "Ze względu na dobro śledztwa" - oznajmiła Anna Jeznach-Żeromska, zastępca prokuratura rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Jak się okazało, zbrodni dokonano jeszcze w maju.

Wiadomo, że sprawcy powodowali się chęcią osiągnięcia korzyści materialnej. 30-letnia Monika A. to już była funkcjonariuszka Służby Więziennej. Jej wspólnikiem został 19-letni Grzegorz R. Byli wyjątkowo brutalni dla swojej ofiary. Pozbawili mężczyznę życia w Warszawie, a następnie wywieźli ciało zapakowane do walizki w okolice Płońska i zakopali w ziemi. Po namyśle doszli do wniosku, że mogą skuteczniej zatrzeć ślady swojego czynu. Wykopali i podpalili zwłoki. Szczątki 86-latka znaleziono we Wróblewie oraz Zaborowie (gm. Naruszewo). Dwa różne miejsca. Bynajmniej nie świadczy to o nieprzemyślanym działaniu. Mordercy znali swoją ofiarę.

Trzecia z osób jakie mają związek ze sprawą jest małoletnim. Materiał według właściwości przekazano do Sądu Rejonowego w Płońsku, do wydziału nieletnich.

Motyw rabunkowy zdaje się znajdywać swoje potwierdzenie: "Mówimy tutaj o ogromnej sumie pieniędzy" - powiedziała prokurator Anna Jeznach-Żeromska. Sprawcy po zabójstwie próbowali dokonać przejęcia kilku nieruchomości w Warszawie, jakie należały do zamordowanego mężczyzny.

Była funkcjonariuszka Służby Więziennej i 19-latek zostali już aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.


źródło: tvnwarszawaa
Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.