Facebook Google+ Twitter

Była już metoda na wnuczka, teraz złodzieje oszukują "na jajko"

Mimo prowadzonej przez policję akcji uświadamiania społeczeństwa, zwłaszcza osób starszych, o czyhających na nie oszustów, co jakiś czas dowiadujemy się o kolejnym przypadku tego typu przestępstwa.

Siedziba policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakW miniony piątek, 23 listopada 2012 r., do domu 66-letniej mieszkanki Jastkowa, miejscowości w gminie Ćmielów przyszły dwie kobiety narodowości romskiej lub bułgarskiej. Zaproponowały kobiecie rozpoznanie i usunięcie jej chorób za pomocą rozbitego jajka. Poprosiły również o kosztowności, które są niezbędne podczas rozbijania jajka, co miało zapewnić ustąpienie wszelkich dolegliwości zdrowotnych.

Następnie nieznajome niewiasty nakazały kobiecie schowanie kosztowności w wersalce, a ją samą wysłały do ogrodu, by zakopała owo ozdrowieńcze jajko. W tym czasie oszustki opuściły mieszkanie naiwnej 66-latki, zabierając wszystkie kosztowności. Okradziona poinformowała policjantów, że jej majątek został uszczuplony o 500 złotych, 1520 dolarów, 7 obrączek, 17 pierścionków, 3 łańcuszki, sygnet męski i broszkę. Poszkodowana oszacowała sumę strat na około 30 tysięcy złotych.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Kiedyś ni w ząb nie pojmowałem na czym polega metoda "na dziecko".

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marika Kowalska Wczoraj 15:57
- Pani Mariko, jesli stać na reklamę w telewizji takich, którzy za biegnącą opłatę pod podanym numer komórki "przepowiedzą przyszłośc z kart" - to znaczy, że naiwnych nie brakuje nawet wśród o wiele młodszych. Głupota tej samej klasy tylko w nowoczesnym opakowaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma takiego mądrego, na którego nie znalazłby się skuteczny kłamca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cyganki doskonale wiedzą, kogo można nabrać na zaklęcia, czary, zaklinanie i zamawianie. Smutne - ale wiele osób w to wszystko wierzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciężko mi uwierzyć w aż taką ludzką naiwność, niestety to smutna prawda. Odwołując się miedzy innymi do pańskiego artykułu napisałem dłuższą notatkę na blogu o podobnych oszustwach dotykających zarówno osoby starsze, jak i młodych:
http://versuslog.pl/blog/nie-wierze/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawym jest fakt, że pierwszą reakcją ludzi jest obwinianie ofiary. Powtórzę pytanie za turecką bajką: Może złodziej też jest trochę winny?
Aby takie sytuacje zdarzały się rzadziej, trzeba ludzi ostrzegać, co autor uczynił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież ta metoda to ma z kilkadziesiąt lat...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak można być tak naiwnym?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.