Facebook Google+ Twitter

Była polska gwiazda NHL poszukiwana listem gończym

Była gwiazda ligi hokejowej NHL - Krzysztof Oliwa - jest poszukiwany listem gończym przez wydział kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Były hokeista jest oskarżony o pomoc w wyłudzeniu pieniędzy w jednym z polskich banków.

 / Fot. Roberta F.- Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.Krzysztof Oliwa - były polski hokeista - w 2009 roku wydał zaświadczenie, w którym gwarantował, że zatrudnia pewną osobę, która ubiegała się wówczas o kredyt w wysokości 34 tysięcy złotych. Jak się później okazało, osoba ta, wcale nie była zatrudniona u Oliwy.

Prokuratura podejrzewa byłego hokeistę o pomoc w wyłudzeniu pieniędzy. Jak podaje wp.pl, policjanci chcieli przesłuchać sportowca w związku ze śledztwem, jednak Oliwa nie stawiał się na wezwania. Dlatego też łódzka prokuratura zdecydowała się wystawić list gończy.

Krzysztof Oliwa urodził się 12 kwietnia 1973 w Tychach. Swoją przygodę z hokejem rozpoczął w GKS Tychy. Jako jedyny Polak zdobył Puchar Stanleya (trofeum przechodnie w National Hockey League, amerykańsko-kanadyjskiej lidze hokejowej). Zawodnik stał się rozpoznawalny, głównie za sprawą bójek w trakcie meczów najlepszej hokejowej ligi świata.Znajdź nas też na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.