Facebook Google+ Twitter

Była szefowa PGNiG pozwie Tuska? "Jestem zszokowana próbą wmontowania w aferę taśmową"

Była szefowa PGNiG, Grażyna Piotrowska-Oliwa nie wyklucza pozwania premiera Donalda Tuska. Chodzi o słowa szefa rządu dotyczące związku między taśmami, a aferą wokół budowy gazociągu biegnącego przez Polskę.

 / Fot. Wojciech Barczyński/Polskapresse"Jestem absolutnie zaskoczona, zszokowana próbą wmontowania mnie w coś, z czym absolutnie nie mam nic wspólnego" - powiedziała Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Premier Tusk stwierdził w środę, że w sprawę taśm są zamieszane osoby, które uczestniczyły w aferze wokół gazociągu biegnącego z Białorusi z pominięciem Ukrainy. "Nie czułam się powiązana z całą sprawą do momentu, kiedy zaczęli do mnie dzwonić dziennikarze, którzy zrozumieli wypowiedź premiera jednoznacznie" - powiedziała była prezes PGNiG cytowana przez serwis Interia.pl.

Piotrowska-Oliwa przypomina, że MSW nie doszukało się nieprawidłowość w kwestii memorandum gazowego, o którym miał nie wiedzieć premier i Mikołaj Budzanowski, ówczesny minister skarbu. W kwietniu 2013 r. została odwołana przez radę nadzorczą PGNiG ze stanowiska prezesa.

Była szefowa PGNiG rozważa pozew cywilny wobec premiera, bo jak twierdzi, jest łączona z aferą podsłuchową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.