Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3179 miejsce

Była żona Pęczaka wyszła za mąż za młodszego

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-02-15 07:30

Była żona Andrzeja Pęczaka, zwolnionego niedawno z aresztu dawnego posła i barona SLD w Łodzi, wyszła wczoraj za mąż za młodszego o kilkanaście lat mężczyznę. Swojego wybranka pani młoda poznała kilka lat temu w biurze ówczesnego męża - był jego asystentem.

Życzę państwu młodym wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia - powiedział Andrzej Pęczak, gdy dowiedział się od nas, że jego była żona wyszła właśnie za mąż.

Zaślubiny odbyły się w południe w Urzędzie Stanu Cywilnego na Widzewie. Nowożeńcy podjechali tam luksusowym granatowym BMW. Za kierownicą siedział pan młody. Żona byłego dygnitarza SLD, ubrana w szare spodnie i krótki płaszczyk obszyty futerkiem, wyglądała na zmęczoną i sprawiała wrażenie osoby, która wcale się nie cieszy z czekającej ją uroczystości. Jej wybranek, wysoki, szczupły, gładko uczesany mężczyzna w ciemnym garniturze, aż kipiał energią. Nie skąpił też pocałunków pani młodej, która jest w zaawansowanej ciąży. Jego ukochanej towarzyszyli m.in. jej rodzice oraz 7-letni syn, który przyszedł na świat, gdy była w związku małżeńskim z Andrzejem Pęczakiem. Podpisanie aktu małżeństwa trwało kilkanaście minut. Później goście złożyli państwu młodym życzenia, a po wyjściu z budynku obsypali ich ryżem na szczęście.

fot. Express IlustrowanyAndrzej Pęczak mówi, że do swojej młodszej o 18 lat małżonki wysłał zza krat prawie 50 listów. Nie odpisała na żaden. Nie była też na żadnym widzeniu. Kobieta rozwiodła się z nim w 2005 r., tuż przed świętami Bożego Narodzenia, gdy siedział w areszcie. Były poseł miał nadzieję, że spotka się z nią po wyjściu na wolność i będzie mógł wtedy zobaczyć swojego synka. Twierdzi, że nie może się o to doprosić.

Pęczak mówi, że była żona ogołociła jego dom w Żabiczkach z wielu cennych rzeczy, m.in. przedmiotów zajętych przez komornika. Dodaje, że gdy był jeszcze na wolności, miała nieskrępowany dostęp do jego konta bankowego.

- Ufałem jej, ale gdy znalazłem się w więzieniu, ona i jej matka bardzo szybko się wzbogaciły. Teraz mają piękne domy w Żabiczkach i luksusowe auta - mówi.

Już pod koniec lutego przed łódzkim Sądem Rejonowym rozpocznie się kolejny proces, w którym były baron SLD jest oskarżony o przyjmowanie pieniędzy od braci Andrzeja i Zbigniewa Gałkiewiczów, biznesmenów ze Rzgowa. Na ławie oskarżonych zasiądą również jego była żona i kierowca. Prokuratura zarzuca im zawarcie fikcyjnych umów o pracę, umów-zleceń, umów o dzieło i pobieranie nienależnego wynagrodzenia. Zdaniem prokuratury była żona dawnego posła i barona SLD wyłudziła prawie 210 tys. zł.

* * * * *

Andrzej Pęczak był trzykrotnie żonaty. Z pierwszą żoną się rozwiódł, druga zmarła. Ponownie ożenił się w 1998 r. Przed Sądem Okręgowym w Łodzi odpowiada za narażenie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na straty w wysokości 42 mln zł. Czeka go jeszcze proces, w którym będzie oskarżony o korupcyjne kontakty z Markiem Dochnalem. Akt oskarżenia w tej sprawie ma sporządzić Prokuratura

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

*Była żona Pęczaka wyszła za mąż za młodszego* - fobiczny tytuł? Gdyb ywyszła za starszego, białego lub heteroseksualnego, to by nie napisano... Gdyby za młodszego (oraz czarnego lub/i geja) to (by) napisano... Co się dziwić fobiom, skoro tytuły są fobiczne???

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Nie skąpił też pocałunków pani młodej* - pannie?

Na aferach, w tym z ograbianiem naszego polskiego majątku, najlepsze interesy robią współmałżonkowie cwaniaków. Czekam na dobry film oparty na tej fabule. A wątek z niewdzięczną, niewierną żoną oraz z asystentem i z przebiegłą żoną - stary jak świat... Oto, jak na d. można się wzbogacić nie dając pod latarnią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.