Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24366 miejsce

"Byłaś radością i dumą". Książka znowu w sprzedaży!

To już trzecie wydanie tej książki. Dzięki staraniom Leszka Kalinowskiego z Wrocławia.

Wkrótce ukaże się trzecie wydanie książki prof. Zbigniewa Kabaty, ps. "Bobo", podczas okupacji żołnierza legendarnego oddziału partyzanckiego "Jędrusie". "Byłaś radością i dumą", to tytuł wznowionej książki, która została poprawiona i uzupełniona. Jak się okazuje, publikację "Jędrusiów" cieszą się zainteresowaniem. W ubiegłym roku na przykład dr Mieczysław Korczak, ps. "Dentysta", również żołnierz "Jędrusiów", wydał po raz trzeci interesującą publikację na temat własnych przeżyć wojennych i tych z okresu stalinizmu pt." Życie na włosku". O książce Zbigniewa Kabaty można się dowiedzieć więcej, kontaktując się z Harcerskim Portalem Internetowym "Jędrusie" i jego administratorem Jarosławem Dybowskim.

Kilka słów o prof. Zbigniewie Kabacie. To uczony, polski badacz, mieszkający w Kanadzie. Podczas okupacji był oficerem AK w oddziale partyzanckim "Jędrusie", działającym głównie na Kielecczyźnie. W "Jędrusiach" był również redaktorem, drukarzem i kolporterem prasy podziemnej "Odwet". Zaraz po wojnie był ścigany przez NKWD i UB.

Zbigniew Kabata jest autorem wielu pieśni i wierszy o tematyce partyzanckiej. Spod jego pióra wyszedł wiersz "Armia Krajowa", nieoficjalny hymn środowisk AK. Doceniony został wkład prof. Zbigniewa Kabaty wniesiony do światowej nauki. Kilka lat temu został wyróżniony najwyższym kanadyjskim odznaczeniem państwowym Order of Canada Member. Do tej pory prof. Zbigniew Kabata utrzymuje kontakt z redakcją "Odwetu", pisma wznowionego kilka lat temu przez Stowarzyszenie Kombatantów „Jędrusiów” Żołnierzy Armii Krajowej, ich rodzin i sympatyków w Połańcu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.