Facebook Google+ Twitter

Byle do wyborów

Wszyscy, którzy wierzyli w rychłe zakończenie prac hazardowej komisji śledczej są rozczarowani, bowiem okazało się kolejny raz, że polityka wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem.

Mijający tydzień w działalności komisji śledczej obfitował w kulinarne doznania świadków i przesłuchujących. Zachwytów nad zupą pomidorową panny Sobiesiak nie było końca i nawet poseł Stefaniuk, prywatnie poeta oddelegowany do innej pracy, zażyczył sobie przepisu na zupę według receptury babci świadka Magdaleny Sobiesiak.

Jednak danie główne pojawiło się w czwartek, gdy podano "Rosół", świadka bardzo ważnego z punktu widzenia posłów opozycji z wielu względów. Po pierwsze to członek ugrupowania rządzącego, posiadający dużą wiedzę na temat Platformy Obywatelskiej oraz rzecz najważniejsza bliski współpracownik Mirosława Drzewieckiego, którego zeznania mogłyby otworzyć puszkę Pandory i być początkiem końca PO. Dzięki takiemu biegowi spraw PiS osiągnąłby zamierzony cel w postaci rozbicia ugrupowania Donalda Tuska.

Po rezygnacji premiera z wyścigu w wyborach prezydenckich partia Jarosława Kaczyńskiego stanęła przed poważnym problemem wynikającym z faktu rozsypania się całej strategii przygotowanej pod tegoroczną kampanię nie tylko prezydencką, ale także samorządową.

Plan wciągnięcia Donalda Tuska w aferę i przebicie się do świadomości społecznej z informacją, że urzędujący premier dopuścił się przestępstwa jakim był przeciek o akcji CBA miał być głównym tematem kampanii. Tymczasem posłowie PIS-u powtarzają jak mantrę tezę Mariusza Kamińskiego o źródle przecieku, nie mając potwierdzenia w żadnych dowodach. Nie przeszkadza to jednak prezesowi mówić o "aferze Donalda Tuska" w myśl zasady nie jest ważne, że to nieprawda, bo mówiąc kolokwialnie, a nóż widelec coś się przyczepi.

Nie dziwi zatem konferencja posłów Kempy i Wassermana, na której przekonywali o zasadności wydłużenia prac i zakresu spraw. Oczywiście oficjalnie śledczy nie mają na uwadze wyborów co już trąci hipokryzją, ponadto jakie znaczenie ma sprawa wyciągu w Zieleńcu z rzekomym przeciekiem, a o sprawie ustawy hazardowej nie wspominając.

Wszystko jest jasne i nie chodzi o żadne wyjaśnienie sprawy lecz o wywołanie kolejnej awantury politycznej, która ma pomóc Lechowi Kaczyńskiemu w reelekcji. Jest tylko mały problem: społeczeństwo jest już znudzone komisjami śledczymi i każda kolejna będzie miała jeszcze gorzej.

Nie udało się złapać króliczka czyli Donalda Tuska, dlatego trzeba zrobić wszystko, aby przedłużyć żywot tworu, który jest praktycznie martwy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Żal czytać mając świadomość, że to wszystko dotyczy naszego państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak pokazuja sondaże, ta awanura Lechowi K. nie sprzyja. Ciekawy tekst 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.