Facebook Google+ Twitter

Byłej posłance PiS Annie S. postawiono zarzuty za obrażanie policjantów

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-12-14 07:10

Sprawa posłanki PiS, która podczas kontroli drogowej w październiku 2010 r. odezwała się do policjantów w obsceniczny sposób, ma swój ciąg dalszy. Była już posłanka Anna S., usłyszała zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych i przyznała się do zarzucanego czynu.

 / Fot. W24Wiadomości24 jako pierwsze zainteresowały się wygasającym mandatem posłanki, która użyła swojej legitymacji poselskiej do odgrażania, że "załatwi" stołecznych policjantów. Dziś wiemy na pewno, że Anna S. odpowie za swój czyn przed sądem, choć przez długi czas czuła się bezkarnie. Należy zadać sobie pytanie, czy poseł RP powinien w ogóle posiadać immunitet? W jakich sytuacjach z niego korzysta?

Przypomnijmy, zdarzenie, o którym mowa, miało miejsce w październiku 2010 roku. Patrol drogówki zatrzymał posłankę do kontroli na warszawskim Żoliborzu, ponieważ - jak wynika z policyjnego raportu - rozmawiała przez telefon komórkowy podczas jazdy. Kobieta była wyraźnie niezadowolona z faktu przymusowego postoju.

Policjanci zeznali, że zaczęła ich obrażać, wymachiwać legitymacją poselską i krzyczeć: "jestem posłem, możecie mnie w d... pocałować" oraz "jeszcze was załatwię". Funkcjonariusze zgłosili incydent przełożonym, ci zaś skierowali sprawę do prokuratury. Jednak z powodu immunitetu posłanki sprawa przez długi czas stała w miejscu.

Czytaj o posłance: Politycy PiS odwiedzali "Starucha" w areszcie


Czym właściwie jest immunitet - poselski lub senatorski? To pewna forma nietykalności. Podczas sprawowania swej funkcji, parlamentarzysta nie może być zatrzymany przez organy ścigania, nie może też odpowiadać za zarzucane czyny bez zgody izby, do której należy. W przypadku podejrzenia o popełnieniu przestępstwa, parlamentarzysta może sam zrzec się immunitetu i poddać postępowaniu lub po analizie sprawy, izba zagłosuje nad pozbawieniem go nietykalności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.