Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5870 miejsce

"Byłem strasznie zbuntowanym aktorem" - wywiad z Maciejem Brzoską

Aktorską pasję odkrył w liceum. Absolwent wrocławskiej szkoły teatralnej. Będąc na scenie czuje stres, ale też sprawia mu to ogromną frajdę. Często gra w serialach. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Maciej Brzoska.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Maciej Brzoska / Fot. Olga SzczęsnaWychowywał się w Olsztynie i właśnie tam zaczęła się jego przygoda z aktorstwem. "W szkole zawisło ogłoszenie, że szukają do kółka teatralnego chłopaka, który gra na gitarze" - wspomina Maciej Brzóska. "Ja nie umiałem dobrze grać, więc poprosiłem kolegę, któremu to lepiej wychodziło, żeby poszedł ze mną na przesłuchanie i ostatecznie ja zostałem, on nie" - dodaje. Na zajęciach prowadzonych przy olsztyńskim teatrze zorientował się, że aktorstwo go pasjonuje i w tym kierunku chciały się dalej rozwijać. Po ukończeniu liceum przeprowadził się do Krakowa, by tam uczyć się w Lart Studio przygotowującym do egzaminów do szkoły teatralnej. W kolejnym roku udało mu się dostać do wrocławskiej PWST.

"To kompletny przypadek, że trafiłem akurat do Wrocławia" - przyznaje Maciej Brzoska. Zdawał wówczas do czterech szkół teatralnych, do trzech nie został przyjęty i na samym końcu odbywały się egzaminy do wrocławskiej PWST. Na nieszczęście w dniu przesłuchań miał miejsce strajk kolejarzy i nie jeździły pociągi. "Po czterech godzinach na dworcu poszedłem do domu i pomyślałem, że może za rok spróbuję" - wspomina. Zadzwonił do niego jednak kolega, który zmotywował go zadania sobie trudu i przyjechania na Dolny Śląsk. Udało mu się dojechać autostopem, jako ostatni wszedł na egzamin i mu się udało!

Aktor Maciej Brzoska gościł w redakcji W24 / Fot. Olga SzczęsnaPo studiach razem z kolegami zaszył się w Puszczy Białowieskiej, a później przeprowadził się do Gdańska, gdzie zaczął grać w Teatrze Wybrzeże. "Po czterech latach studiów człowiekowi wydaje się, że jest gotowy do zawodu,
a szczerze mówiąc, dopiero wtedy zaczyna się nauka" - przyznaje Maciej Brzoska. Zagrał tam w wielu spektaklach, m.in. "H" w reżyserii Jana Klaty, który wystawiany był w Stoczni Gdańskiej.

Ostatecznie jednak na stałe zamieszkał w Warszawie, by tu dalej rozwijać swoją aktorską karierę. Największą popularność przyniosła mu rola w "Brzyduli". "Wcześniej brałem udział w kilku produkcjach telewizyjnych i oddźwięk był znikomy, a po tym serialu byłem zszokowany tym, że ludzie mnie poznają na ulicy i proszą o autografy" - wyznaje Maciej Brzoska. Zdarzały się też nieprzyjemne historie związane z popularnością, jednak, jak podkreśla aktor, zdecydowanie więcej jest tych pozytywnych.

Obejrzyj cały wywiad z Maciejem Brzoską:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.