Facebook Google+ Twitter

Byli białoruscy więźniowie apelują do ONZ-etu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-16 16:02

Byli więźniowie polityczni z Białorusi zwrócili się o pomoc do Organizacji Narodów Zjednoczonych. Według agencji Nowosti, grupa opozycyjnych polityków apeluje do sekretarza generalnego ONZ o podjęcie działań mających ukrócić represje władzy wobec opozycji.

Byli białoruscy więźniowie polityczni podobne listy wysłali do Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz międzynarodowych organizacji zajmujących się obroną praw człowieka.

Autorzy apelu to osoby wcześniej karane za udział w nielegalnych demonstracjach i działanie na rzecz niezarejestrowanych organizacji. Zwracają w swoim liście uwagę na trwające na Białorusi procesy karne przeciwko uczestnikom manifestacji.

"Nie można karać obywateli za to, że chcą realizować swoje prawa" - piszą autorzy apelu.
Wczoraj, Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy uznało, że białoruska milicja nadużywa władzy i łamane są prawa człowieka. Stanowisko Rady Europy skrytykowało białoruskie MSZ. Jak podaje niezależny portal Karta-97, rzecznik resortu Andrej Popow uznał, że Rada Europy działała na podstawie fałszywych danych, nie mając pełnego i uczciwego obrazu sytuacji na Białorusi.

iar/M.Jastrzębski/dj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.