Facebook Google+ Twitter

Byli funkcjonariusze policji podsumowali kolejną kadencję

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Katowicach obradował V Zjazd Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

Śląska organizacja jest największą w krajowych strukturach Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych (SEiRP). Liczy 27 kół terenowych, skupiających aż 1586 członków o różnym statusie przynależności. Miniona kadencja była w ocenie zjazdu udana, przybyły trzy nowe koła, choć jeszcze nie działają one na obszarach wszystkich komend powiatowych i miejskich policji.

Wyróżnieni Fot.Adam Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiLaureaci Fot.Adam Podórski / Fot. Podgórski AdamObrady Fot.Adam Podgórski / Fot. Podgórski AdamZjazd był znakomitą okazją dla wyrażenia podziękowań osobom szczególnie zasłużonym dla stowarzyszania. Listy gratulacyjne przekazano na ręce wojewody śląskiego, Zygmunta Łukaszczyka i komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach, nadinspektora Dariusza Biela. Słowa uznania za współpracę w tworzeniu federacji stowarzyszeń służb mundurowych przekazano prezesom zaprzyjaźnionych organizacji żołnierzy, strażaków, służby więziennej.
Nie zapomniano o codziennych partnerach z Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów. Duża grupa członków SEIRP otrzymała dyplomy, a kilku z nich Honorowe Odznaki Zarządu Wojewódzkiego.

Obecny na zjeździe Zdzisław Czarnecki, prezes zarządu Głównego SEiRP, wysoko ocenił pracę śląskiej organizacji. Musiał jednak odpowiadać na wiele trudnych pytań. Dotyczyły one możliwości zaskarżania do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu ustawy deubekizacyjnej, niesprawiedliwej, bowiem krzywdzącej wielu byłych policjantów i milicjantów, którzy ze służbami specjalnymi PRL mieli jedynie kontakt epizodyczny i najczęściej nie dobrowolny. Pytano też o możliwość awansowania zasłużonych emerytów policyjnych na kolejne stopnie służbowe, jak to się dzieje w innych formacjach.

Obrady toczyły się w atmosferze obchodzonej przez SERP dwudziestej rocznicy istnienia i funkcjonowania. Stowarzyszanie istnieje nie tylko dla siebie, inicjuje szereg przedsięwzięć o znaczeniu ogólnospołecznym. Jego członkowie tkwią w samorządach i przedstawicielstwach różnego rodzaju instytucji publicznych, komitetach, radach, działają w licznych organizacjach pozarządowych, inicjatywach lokalnych, prowadzą poradnictwo prawne i obywatelskie, mediacje, szkolenia, są ławnikami w sądach.

Podczas obrad wybrano nowe prezydium zarządu wojewódzkiego. Prezesem na trzecią już kolejną kadencję wybrano mł. insp. w stanie spoczynku, Józefa Krasuckiego. Wyłoniono również
sześcioosobową reprezentację na VI Krajowy Zjazd SEiRP, który odbędzie się jesienią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.