Facebook Google+ Twitter

Byli i obecni pracownicy sieci Kaufland organizują się

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-02 11:47

Będą zrywać sieć wyzysku. Stowarzyszenie Byłych Pracowników Sieci Handlowych "Sieciowcy" założyły 22 marca w Świętochłowicach osoby zwolnione z kilku sklepów należących do firmy Kaufland. Organizacja będzie jednak skupiać byłych pracowników wszystkich firm prowadzących sklepy wielkopowierzchniowe.

- Nasze stowarzyszenie ma swoim zasięgiem objąć cały kraj i skupiać ludzi, którzy zostali potraktowani przez duże sieci handlowe jak zabawki, czyli najpierw wyeksploatowani, a później wyrzuceni - powiedziała Tatiana Michalik, prezes "Sieciowców". - Będziemy skupiać byłych pracowników i wywierać presję na zarządy super i hipermarketów tak, by przestrzegano prawa pracownicze. Chcemy także współpracować ze związkami zawodowymi i zapobiegać zwolnieniom z pracy - mówi Michalik.

Stowarzyszenie "Sieciowcy" powstało po tym jak kilkanaście osób z terenu województwa śląskiego otrzymało w ostatnim czasie z dnia na dzień i bez powodu wypowiedzenia umów o pracę. Co ważne, przed wyrzuceniem ich z pracy przedstawiciele pracodawcy próbowali skłonić pracowników o podpisanie dokumentów mówiących o tym, że to pracobiorca rezygnuje z dalszego świadczenia pracy i nie rości do pracodawcy żadnych pretensji.

Osoby, które odmawiały złożenia pod tym podpisu, oskarżano o kradzież i przez wiele godzin przesłuchiwano na zapleczu sklepów bez możliwości wezwania policji czy skorzystania z toalety. Do takich sytuacji dochodziło nie tylko na Śląsku, ale i w innych częściach kraju, o czym świadczą materiały prasowe dostępne w Internecie.

Sieciowcy w swoje szeregi zaprosili Elżbietę Fornalczyk, przewodniczącą Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" w Tesco Polska. - Z chęcią przystąpiłam do tej inicjatywy, ponieważ uważam, że warto walczyć o swoje prawa i prawa innych ludzi. Tylko wówczas można doprowadzić do korzystnych zmian. Siedzenie z założonymi rękoma lub tylko narzekanie nic nie daje - mówi związkowczyni. Poszkodowani przez Kaufland korzystają z pomocy prawnej udzielonej przez WZZ "Sierpień 80".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

OTTO
  • OTTO
  • 02.03.2011 15:57

W Regionalnym Centrum dystrybucyjnym w bydgoszczy strajku nigdy nie będzie bo ludzie zastraszeni, a umowy terminowe tak skonstruowane że mogą rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z powodów określonych w KP. Ktoś zastrajkuje i poleci. Jakiś czas temu wprowadzili normy wydajnościowe i jeśli będzie się robić dużo to dostanie się wyższą premię, taki akord gdzie praca nie jest równa dla wszystkich

Komentarz został ukrytyrozwiń
WIESŁAWA DURLIK
  • WIESŁAWA DURLIK
  • 26.02.2011 12:58

Błagam Pomóżcie zwolnili mnie bo moja siostra z którą jestem skłócona po sprawie spadkowej po rodzicach nagadała bzdur w dyrekcji w Skarżysku Chcę iść do sądu pracy Prosze o kontakt 609213965

Komentarz został ukrytyrozwiń
Beata Krupa
  • Beata Krupa
  • 05.10.2010 19:58

Jestem za strajkiem włoskim w czwartek w marketach ja ze swojej strony zrobię co będę mogła !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.