Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30840 miejsce

Byli partyjni podwładni garną się pod skrzydła Millera

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-09-22 11:42

Byli prezydenci Łodzi z SLD Tadeusz Matusiak i Krzysztof Jagiełło nie wykluczają przystąpienia do Polskiej Lewicy - ugrupowania tworzonego przez Leszka Millera. W ich ślady mają też pójść inni łódzcy działacze SLD.

Tadeusz Matusiak, były prezydent Łodzi, w rządzie Leszka Millera - wiceminister w MSWiA. / Fot. Express Ilustrowany– Decyzji ostatecznej jeszcze nie podjąłem, ale jestem pewien, że ugrupowanie tworzone przez premiera Millera będzie partią prawdziwie lewicową - mówi Krzysztof Jagiełło, były prezydent Łodzi. - Ja czuję się jeszcze młodo, na polityczną emeryturę nie chcę być wysłany, a zaczyna dominować pogląd, że osoby, które nie ze swojej winy urodziły się i pracowały w PRL, muszą za to przepraszać i się wstydzić.

Niektórzy działacze SLD, niezadowoleni z LiD, zamierzają wystąpić z tej partii jeszcze przed wyborami, aby wesprzeć byłego premiera w tworzeniu nowej partii. Przystąpienia do Polskiej Lewicy nie wyklucza też Tadeusz Matusiak - były prezydent Łodzi i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Millera. W 2006 r. kandydował na urząd prezydenta Łodzi, uzyskał 0,99 proc. poparcia.

- Nie mówię tak, ale i nie mówię nie. Choć jeszcze nie otrzymałem oficjalnej decyzji o wykluczeniu mnie z SLD, po tym jak kandydowałem samodzielnie w wyborach na prezydenta Łodzi, to przyjmuję, że już mnie tam nie ma. I wiem, że w SLD jest spora grupa działaczy zainteresowanych inicjatywą byłego premiera - mówi Tadeusz Matusiak.
(msm)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Beton betonu wart.
I dobrze. Może dzięki temu LID stanie się bardziej europejską lewicą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.