Facebook Google+ Twitter

Byli premierzy Miller i Kaczyński staną przed komisją hazardową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-01 18:12

Byli premierzy Leszek Miller i Jarosław Kaczyński staną przed komisją hazardową. Posłowie poszerzyli listę świadków, którzy mają pomóc wyjaśnić okoliczności prac nad ustawą hazardową przez kilka ostatnich kadencji Sejmu.

Obok byłych szefów rządów, świadkami będą także Zyta Gilowska, Marek Oleszczuk, Stanisław Kluza, Krystyna Łybacka, Tomasz Lipiec, Elżbieta Jakubiak, Marek Wagner, Marcin Rosół i Witold Lisicki.

Wcześniej członek komisji hazardowej z ramienia PO Jarosław Urbaniak wycofał ze swojego wniosku o powołanie świadków, nazwiska Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna. Powołanie posłów PiS na świadków mogło oznaczać wykluczenie ich z komisji.

Poseł PO zwrócił się o przesłanie dodatkowych ekspertyz dotyczących możliwości stawania przed komisją śledczą Kempy i Wassermanna w związku z ich udziałem,w procesie legislacyjnym ustawy hazardowej w czasach rządów PiS.

Po oświadczeniu Urbaniaka, poseł Wassermann zdecydował o wycofaniu swojego wniosku o przesłuchanie przewodniczącego komisji, Mirosława Sekuły. Wcześniej argumentował, że wyjaśnienia wymaga historia z 2000 roku, kiedy Sekuła był wiceprzewodniczącym komisji finansów, zajmującej się ustawą hazardową.

Według Sekuły, odwiedził go wtedy biznesmen z branży hazardowej z torbą wypełnioną pieniędzmi. Jednak do propozycji korupcyjnej nie doszło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.