Facebook Google+ Twitter

Byli prezydenci RP będą mieć wyższe uposażenie. Zarobią 9 tys. brutto

Byli prezydenci RP będą otrzymywać uposażenie w wysokości odpowiadającej 75 procent kwoty wynagrodzenia zasadniczego urzędującej głowy państwa - zdecydował Sejm. Zasadnicza pensja prezydenta wynosi obecnie 12 365 zł brutto więc byli prezydenci będą dostawać ok. 9 tysięcy zł brutto. Obecnie otrzymują 50 procent zarobków urzędującego prezydenta.

Kluby parlamentarne wyjątkowo zgodnie podkreślały, że dotychczasowa kwota była zbyt niska. Wg Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z PO, wręcz "uwłaczająca" głowie państwa. "Jeżeli urząd prezydenta jest najważniejszym urzędem w państwie to prezydent, który ustępuje powinien mieć warunki do prowadzenie swojej działalności" komentujea wiceszefowa PO.

Także Adam Hofman, rzecznik PiS uważa, że decyzja o podwyżce jest słuszna. "Moim zdaniem byli prezydenci powinni być odpowiednio wynagradzani mimo, że mogę się z byłymi prezydentami nie zgadzać politycznie".

Poseł SLD Ryszard Kalisz uważa, że prócz podwyżki uposażenia prezydenta warto by też
podnieść kwotę na biura byłych prezydentów.

Obecnie prezydent otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 12.365,22 zł brutto.

Za ustawą głosowało 241 posłów, przeciw 170, 4 osoby wstrzymały się od głosu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

JOLA
 • JOLA
 • 12.03.2011 20:52

WIDAĆ ŻE NIEKTÓRZY NIE ZNAJA SIĘ NA POLITYCE I NIE KOJARZĄ PIS NIE BYŁ INCJATOREM USTAWY O PODWYŻSZENIU BYLM PREZYDENTOM .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerad Stenc
 • Gerad Stenc
 • 04.02.2011 14:00

O take Polske walczyli? I o tako walczą,Posłowie pewnie lepiej wiedzą jak byli prezydenci ciężko pracują i dkładają im drukowanki eurozłote.

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
 • werol
 • 04.02.2011 13:42

"Adam Hofman, rzecznik PiS uważa, że decyzja o podwyżce jest słuszna".Jaruzelski,Wałęsa,Kwaśniewski-śmiertelni wrogowie Kaczyńskiego(i całego PiS-owskiego elektoratu),a ten mówi,że to "słuszne"?Dostanie PiS po "słupkach"za to głosowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jedlina kos
 • jedlina kos
 • 04.02.2011 13:01

Skoro PIS był za ,to tych 170 posłów było chyba z PO lub SLD,którzy głosowali przeciw.Sami wyszli z inicjatywą i sami głosowali przeciw.Pomyśl zanim coś napiszesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sąsiad byłego prezydenta
 • sąsiad byłego prezydenta
 • 04.02.2011 12:48

śmieszni jesteście ;(.. 15 tys to jest jałmużna! ....chyba jesteście z innego świata;) wiecie ile kosztuje utrzymywanie willi z basenami w których siłą rzeczy nie da się mieszkać jednocześnie;(...jak nie wiecie to nie marudżcie idżcie szukać roboty bo po odzwyczajeniu od palenia przyjdzie czas na odzwyczajenie się od jedzeni ;) jest to możliwe pokazywali takiego 1 w indiach

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS dołoży Kwaśniewskiemu! Przecież to "komuna" znaczy się "polityk średniego pokolenia lewicowego" - tak pan Kaczyński nazywał ludzi w kampanii prezydenckiej. Po niej znowu byli komuniści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS był "za".

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
 • edi
 • 04.02.2011 12:07

Jak głosował PiS?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jedlina kos
 • jedlina kos
 • 04.02.2011 12:03

To skandal,Wałęsa i Kwaśniewski(obecnie w budowie)mieszkają w pałacach,opływają w luksusach i jeszcze mało tym darmozjadom?Chojni jesteście posłowie ale z cudzego,z podatków płaconych przez ciężko pracujących,skromnie żyjących ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pokażcie mi stoczniowca, który zarabia 9 tys. złotych brutto plus dodatek kilku tysięcy złotych na biuro. Gdyby miał choć trochę odrobiny przyzwoitości to nie brałby tych pieniędzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.