Facebook Google+ Twitter

Byli prezydenci RP będą mieć wyższe uposażenie. Zarobią 9 tys. brutto

Byli prezydenci RP będą otrzymywać uposażenie w wysokości odpowiadającej 75 procent kwoty wynagrodzenia zasadniczego urzędującej głowy państwa - zdecydował Sejm. Zasadnicza pensja prezydenta wynosi obecnie 12 365 zł brutto więc byli prezydenci będą dostawać ok. 9 tysięcy zł brutto. Obecnie otrzymują 50 procent zarobków urzędującego prezydenta.

Kluby parlamentarne wyjątkowo zgodnie podkreślały, że dotychczasowa kwota była zbyt niska. Wg Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z PO, wręcz "uwłaczająca" głowie państwa. "Jeżeli urząd prezydenta jest najważniejszym urzędem w państwie to prezydent, który ustępuje powinien mieć warunki do prowadzenie swojej działalności" komentujea wiceszefowa PO.

Także Adam Hofman, rzecznik PiS uważa, że decyzja o podwyżce jest słuszna. "Moim zdaniem byli prezydenci powinni być odpowiednio wynagradzani mimo, że mogę się z byłymi prezydentami nie zgadzać politycznie".

Poseł SLD Ryszard Kalisz uważa, że prócz podwyżki uposażenia prezydenta warto by też
podnieść kwotę na biura byłych prezydentów.

Obecnie prezydent otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 12.365,22 zł brutto.

Za ustawą głosowało 241 posłów, przeciw 170, 4 osoby wstrzymały się od głosu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

JOLA
 • JOLA
 • 12.03.2011 20:52

WIDAĆ ŻE NIEKTÓRZY NIE ZNAJA SIĘ NA POLITYCE I NIE KOJARZĄ PIS NIE BYŁ INCJATOREM USTAWY O PODWYŻSZENIU BYLM PREZYDENTOM .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerad Stenc
 • Gerad Stenc
 • 04.02.2011 14:00

O take Polske walczyli? I o tako walczą,Posłowie pewnie lepiej wiedzą jak byli prezydenci ciężko pracują i dkładają im drukowanki eurozłote.

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
 • werol
 • 04.02.2011 13:42

"Adam Hofman, rzecznik PiS uważa, że decyzja o podwyżce jest słuszna".Jaruzelski,Wałęsa,Kwaśniewski-śmiertelni wrogowie Kaczyńskiego(i całego PiS-owskiego elektoratu),a ten mówi,że to "słuszne"?Dostanie PiS po "słupkach"za to głosowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jedlina kos
 • jedlina kos
 • 04.02.2011 13:01

Skoro PIS był za ,to tych 170 posłów było chyba z PO lub SLD,którzy głosowali przeciw.Sami wyszli z inicjatywą i sami głosowali przeciw.Pomyśl zanim coś napiszesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sąsiad byłego prezydenta
 • sąsiad byłego prezydenta
 • 04.02.2011 12:48

śmieszni jesteście ;(.. 15 tys to jest jałmużna! ....chyba jesteście z innego świata;) wiecie ile kosztuje utrzymywanie willi z basenami w których siłą rzeczy nie da się mieszkać jednocześnie;(...jak nie wiecie to nie marudżcie idżcie szukać roboty bo po odzwyczajeniu od palenia przyjdzie czas na odzwyczajenie się od jedzeni ;) jest to możliwe pokazywali takiego 1 w indiach

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS dołoży Kwaśniewskiemu! Przecież to "komuna" znaczy się "polityk średniego pokolenia lewicowego" - tak pan Kaczyński nazywał ludzi w kampanii prezydenckiej. Po niej znowu byli komuniści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS był "za".

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
 • edi
 • 04.02.2011 12:07

Jak głosował PiS?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jedlina kos
 • jedlina kos
 • 04.02.2011 12:03

To skandal,Wałęsa i Kwaśniewski(obecnie w budowie)mieszkają w pałacach,opływają w luksusach i jeszcze mało tym darmozjadom?Chojni jesteście posłowie ale z cudzego,z podatków płaconych przez ciężko pracujących,skromnie żyjących ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pokażcie mi stoczniowca, który zarabia 9 tys. złotych brutto plus dodatek kilku tysięcy złotych na biuro. Gdyby miał choć trochę odrobiny przyzwoitości to nie brałby tych pieniędzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.