Facebook Google+ Twitter

Byli reprezentanci Polski w piłce nożnej zostali skazani

"Dziennik Gazeta Prawna" doniósł, że we wtorek 15 czerwca 2010 roku zapadł wyrok Sądu Rejonowego w Koszalinie za napaść na policjantów. Wyrok nie jest prawomocny.

Polskie kajdanki policyjne http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Polskie-kajdanki-policyjne.jpg / Fot. Hammer83Napaść miała miejsce ponad dwa lata temu, a oskarżonymi byli Piotr Świerczewski, Radosław Majdan i Jarosław Chwastek. Awantura miała miejsce w ośrodku należącym do Jarosława Chwastka w Mielnie.

Najsurowiej potraktowano Piotra Świerczewskiego - pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz 6 tysięcy złotych grzywny. Prócz tego ma zapłacić 1000 zł odszkodowania jednemu z poszkodowanych policjantów. Radosława Majdana ukarano grzywną w wysokości 4 tysięcy złotych. Sprawa przeciw Jarosławowi Chwastkowi została warunkowo umorzona. Obrońca piłkarzy będzie apelował. Podobnie zapowiada prokurator, gdyż wyroki są niższe od żądanych.

Latem 2008 r. dwaj policjanci interweniowali w Villi Siesta w sprawie zakłócania ciszy nocnej przez grupę młodzieży. W tym czasie pojawił się Piotr Świerczewski. Był agresywny i zaatakował policjantów. Piłkarz i część świadków twierdziła, że to funkcjonariusze bez powodu zaczęli go obezwładniać. Używali gazu łzawiącego. Gdy pojawili się Majdan i Chwastek, policjanci wezwali przez radio posiłki. Przybyły dwa dwuosobowe patrole. Piłkarze zostali obezwładnieni. Koszalińska prokuratura przedstawiła im zarzuty kilkadziesiąt godzin później.

Przypomnijmy, że obecna kara w przypadku czynnej napaści to od roku do 10 lat więzienia.

Komentarz
Z Mielna do Koszalina jest 13 km. Zajście miało miejsce 27 lipca 2008 roku. A więc sprawiedliwość pokonywała tę drogę z prędkością niespełna metra w ciągu godziny. Co za szczęście, że nasza sprawiedliwość choć nierychliwa to sprawiedliwa.

dziennik.pl
sport.interia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.06.2010 20:30

Cóż mam rzec.... Sportowcy, to osoby medialne a policjanci to tylko policjanci, policjantów potrzebujemy tylko jak nam się krzywda dzieje, a jak coś nie tak, to policja jest "be" Mentalność nasza nadal się nie zmienia jeżeli chodzi i stosunek do policji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle parlament traktuje sportowców jak "święte krowy" i dlatego nie mogą być surowiej ukarani. Po apelacji wyrok zejdzie do "zera".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.