Facebook Google+ Twitter

Byli zawodnicy Górnika Polkowice oskarżeni o handlowanie meczami

Do lubińskiego sądu wpłynął wniosek ws. afery korupcyjnej w Górniku Polkowice. Wśród 46 oskarżonych znajdują się dwaj piłkarze grający dziś w klubach Ekstraklasy: Marek G. (Śląsk Wrocław) i Przemysław K. (Zagłębie Lubin).

Fot. ilustracyjna / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Fussball.jpg&filetimestamp=20091127205309Akt oskarżenia skierowany przeciwko piłkarzom i działaczom Górnika Polkowice dotyczy sezonów 2003/04 i 2004/05. W tych sezonach w klubie miał działać system, dzięki któremu za zgodą zawodników część ich pensji była przeznaczana na kupowanie meczy. Według ustaleń prokuratury łapówki sięgające nawet 100 tyś złotych mogły być wręczane nawet w przypadku 40 meczy. Wśród oskarżonych piłkarzy są dwaj zawodniczy grający w najwyższej klasie rozgrywkowej. Marek G. i Przemysław K. oskarżeni o obietnice i wręczanie korzyści majątkowych nie chcą poddać się karze dobrowolnie.

Zarząd Śląska Wrocław, którego graczem jest Marek G. wyraźnie zaznaczył, że zarzuty wobec piłkarza dotyczą okresu, w którym ten był zawodnikiem Górnika Polkowice.

- Zarząd WKS Śląsk Wrocław SA zawsze stał na stanowisku, że w sporcie nie ma miejsca dla osób handlujących meczami. W ostatnich latach dano temu wyraz już dwukrotnie, za każdym razem rozwiązując w trybie natychmiastowym kontrakty z zawodnikami, aresztowanymi za czynny udział w korupcji w swoich poprzednich klubach. Biorąc jednak pod uwagę fakt dobrowolnej współpracy Marka Gancarczyka z prokuraturą, Zarząd Klubu postanowił - przynajmniej na razie - nie sięgać po to ostateczne rozwiązanie. Duże znaczenie w podjęciu takiej decyzji miał także stan zdrowia piłkarza, który przechodzi obecnie rehabilitację po wyjątkowo ciężkiej kontuzji. Byłoby nie fair ze strony Klubu opuścić go w takim momencie - czytamy w oficjalnym komunikacie wrocławskiego klubu.

Otwarta także pozostaje kwestia kontraktu Marka G., dotychczasowy kończy się za 3 miesiące i wszystko wskazywało na to, że w najbliższym czasie może zostać przedłużony. Nie wiadomo jak w tej sytuacji będą przebiegać dalsze negocjacje. - Ostateczna decyzja dotycząca ewentualnego podpisania nowej umowy zostanie podjęta na podstawie przebiegu tej sprawy - informuje klub.

Źródło: Przegląd Sportowy, komunikat Zarządu WKS Śląsk Wrocław SA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kliknąwszy gwiazdkę wyraziłem swoją opinie o tekście i szacunek dla pracy autora

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.