Facebook Google+ Twitter

Były arcybiskup Józef Wesołowski aresztowany w Watykanie

Były arcybiskup i nuncjusz Józef Wesołowski został aresztowany w Watykanie w związku z zarzutami wykorzystywania nieletnich. Z uwagi na stan zdrowia ma pozostać w areszcie domowym.

Włoski dziennik Corriere Della Sera podaje informację, że "polski arcybiskup został aresztowany za pedofilię" przez funkcjonariuszy żandarmerii watykańskiej.

Zatrzymanie przeprowadzono zgodnie z instrukcjami papieża Franciszka. Wesołowski ma z powodów zdrowotnych pozostać w areszcie domowym.

Przypomnijmy, były już arcybiskup był latach 2008–2013 nuncjuszem apostolskim na Dominikanie. W sierpniu 2013, po doniesieniach o wykorzystywaniu seksualnym nieletnich, papież Franciszek odwołał go ze stanowiska. Na przełomie roku Watykan poinformował polską prokuraturę, że ekstradycja duchownego jest niemożliwa, ponieważ ma on obywatelstwo watykańskie.

W czerwcu tego roku Józef Wesołowski orzeczeniem Kongregacji Nauki Wiary został wydalony ze stanu duchownego. Ponieważ hierarcha nie ma już dyplomatycznego immunitetu, może być sądzony także poza Watykanem. Od tych decyzji Wesołowski odwołał się, a watykański Trybunał II instancji nie wydał jeszcze orzeczenia.

Czytaj więcej: Arcybiskup Wesołowski oskarżony o pedofilię i wyrzucony ze stanu duchownego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

No, dla Wesołowskiego seks z małolatami niesmaczny chyba nie był... A swoją drogą, jaki fajny ten świat. Papa Franciszek jeszcze ma nad nim jurysdykcję? Przecież pozbawił go sukienki... To jak to jest?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesmaczny ten spektakl i jaki niestety długi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Och! Ach! Areszt domowy! Jak on jest już odarty z sukienki duchownej, to co ma do niego żandarmeria watykańska? Kradł biedak cornetti w kafetierce, żeby przeżyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowite. Katolickie organy ścigania lochami Watykanu znów pieją o sukcesie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.