Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21716 miejsce

Były burmistrz i jego zastępca skazani w aferze samorządowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-02 14:26

Były burmistrz Swarzędza Jacek Szymczak i jego zastępca skazani w aferze samorządowej. Dziś poznański sąd wymierzył im po dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć, grzywny i trzyletni zakaz zajmowania stanowisk, związanych z administracją państwową i samorządową.

W sprawie prokuratura oskarżyła w sumie 15 osób: samorządowców, urzędników i rzeczoznawców majątkowych. Postawiła im zarzuty przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków i działanie na szkodę gminy. Chodziło przede wszystkim o nieprawidłowości przy przetargach, organizowanych przez gminę.

W uzasadnieniu wyroku sąd powiedział, że większość zarzutów nie została udowodniona podczas procesu. Dlatego sześcioro oskarżonych uniewinniono. Według sądu, nie doszło też do powstania szkody wielkich rozmiarów w budżecie gminy, co podnosił prokurator. Od części zarzutów zostali uniewinnieni także były burmistrz i jego zastępca.

Wszyscy oskarżeni od początku sprawy nie przyznawali się do winy. Ci, których sąd nie uniewinnił, w tym były burmistrz, zapowiadają apelację. Wyrok nie jest prawomocny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.