Facebook Google+ Twitter

Były dyrektor kopalni Halemba nie przyznaje się do winy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-20 11:43

Były dyrektor kopalni Halemba, w której zginęli górnicy, Kazimierz D. nie przyznaje się do winy. Składanie wyjaśnień w gliwickim Sądzie Okręgowym rozpoczął od złożenia hołdu tragicznie zmarłym górnikom i ich rodzinom.

21 listopada 2006 roku w wyniku wybuchu metanu i pyłu węglowego w kopalni Halemba zginęło 23 górników.

Oskarżony twierdzi, że zawsze dbał o bezpieczeństwo górników i tak było do końca jego urzędowania w kopalni Halemba. Jeszcze przed złożeniem wyjaśnień doszło do dyskusji między obrońcą Kazimierza D. a sędzią, Grażyną Stankiewicz-Chimiak, która uważa, że wyjaśnienia nie powinny być odczytywane z wcześniej stworzonych zapisków.

Mimo to oskarżony swoje wyjaśnienia odczytuje i nie odpowiada na dodatkowe pytania sędzi. "Będę odpowiadał na pytania po złożeniu wyjaśnień" - oświadcza za każdym razem, gdy pada jakieś pytanie. Kazimierz D., składając wyjaśnienia, dokładnie opisuje kopalnię Halemba od momentu jej powstania w 1942 roku.

Jak twierdzi, by zrozumieć, dlaczego doszło do tragedii, trzeba poznać historię kopalni. Jego zdaniem już na samym poczatku kopalnia została źle zaprojektowana i to właśnie było przyczyną tragedii sprzed ponad dwóch lat jak i wielu wcześniejszych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.