Facebook Google+ Twitter

Były katowicki prokurator znów zeznaje przed komisją ws. Blidy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-28 11:51

Były katowicki prokurator Jacek Krawczyk zostanie ponownie przesłuchany przed sejmowa komisją śledczą, która wyjaśnia okoliczności śmierci Barbary Blidy. Wniosek o przesłuchanie prokuratora zgłosił przewodniczący komisji Ryszard Kalisz z Lewicy. Komisja przyjęła wniosek niejednogłośnie, wstrzymał się od głosu poseł PiS Wojciech Szarama.

Według akt, to Jacek Krawczyk jest autorem postanowienia o wszczęciu postępowania dotyczącego Barbary Blidy, z marca 2006 roku. Niedawno zeznając w warszawskiej prokuratorze okręgowej Krawczyk powiedział, że to nie jego podpis widnieje pod dokumentem, sygnowanym jego nazwiskiem. Komisja chce wyjaśnić, czy doszło do sfałszowania podpisu Krawczyka, czy też dokument został podpisany w zastępstwie przez inną uprawnioną osobę. Komisja przesłucha także prokuratora Jarosława Wilczyńskiego, który miał faktycznie złożyć podpis na dokumencie z nazwiskiem Jacka Krawczyka.Jacek Krawczyk stawał przed komisją już cztery razy, w tym podczas konfrontacji z innym prokuratorem, byłym przełożonym Krzysztofem Sierakiem. W wyniku tej konfrontacji warszawska
prokuratura wszczęła postępowanie, które ma wyjaśnić, czy prokurator Sierak złożył przed komisją nieprawdziwe wyjaśnienia. W czasie zeznań w tej sprawie Krawczyk zorientował się, że jego nazwisko widnieje pod tekstem postanowienia o wszczęciu postępowania w sprawie Barbary Blidy. Posłowie komisji przyznali, że nie okazali wcześniej dokumentu prokuratorowi Krawczykowi, bo nie podejrzewali, że podpis może nie być złożony ręką tego prokuratora.


Komisja rozpoczęła przesłuchanie pierwszego z trójki funkcjonariuszy ABW, którzy mają dziś zeznawać przed komisją. Funkcjonariusze będą zeznawać incognito, ale treść ich zeznań jest jawna. Oficerowie uczestniczyli w śledztwie dotyczącym tak zwanej afery węglowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.