Facebook Google+ Twitter

Były komendant główny policji zeznaje przed komisją ds. śmierci Blidy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-11 13:43

Konrad Kornatowski, były komendant główny policji zeznaje przed sejmową komisją śledczą, która bada okoliczności śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy. Kornatowski brał udział w spotkaniu szefów służb śledczych u ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego. Spotkanie odbyło się 27 marca 2007 roku w siedzibie Kancelarii Premiera.

Konrad Kornatowski powiedział, że nie pamięta kto go zaprosił do udziału w spotkaniu. Na tym spotkaniu poza premierem Kaczyńskim w naradzie brał udział szef MSWiA Janusz Kaczmarek, prokurator krajowy Tomasz Szałek, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro szef CBA Mariusz Kamiński i szef ABW Bogdan Święczkowski. Kornatowski zeznał, że o sprawie Barbary Blidy zaczął mówić Zbigniew Ziobro, który przedstawił stan śledztwa i oddał głos Bogdanowi Święczkowskiemu. Mówił on wówczas o dwóch świadkach obciążających Blidę: byłym pośle Ryszardzie Zającu i Barbarze K., zwanej śląską Aleksis.

W ocenie Kornatowskiego opis sytuacji wskazywał, że zeznania tych świadków nie były do końca wiarygodne. Miał powiedzieć, ze jeżeli jedynie na zeznaniach tych osób opierałyby się zarzuty, to nie ma sensu ich składać. Podobny pogląd miał wyrazić Janusz Kaczmarek. Kornatowski dodał, że na kolejnym spotkaniu u premiera w kwietniu Bogdan Święczkowski powiedział, że nie należy się martwić, czy sąd wyda decyzję o aresztowaniu Barbary Blidy, bo sprawa jest „już załatwiona”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.