Facebook Google+ Twitter

Były minister przemysłu i handlu Czech popiera zakaz importu mięsa z Niemiec

Cały import mięsa z Niemiec został wstrzymany ze względu na dioksyny, które pojawiły się w tysiącach ton mieszanek paszowych - powiedział dziś były minister przemysłu i handlu Czech, Milan Urban. Poseł ODS, Jaroslav Martinů, uważa jednak, że problem musi zostać rozwiązany przez służby weterynaryjne Republiki Czeskiej.

Urban podkreślił, że sytuacja jest bardzo poważna i należy zająć się nią natychmiast. - Każdy produkt, który jest przywożony do Republiki Czeskiej powinien spełniać nasze standardy, które są często bardziej rygorystyczne niż normy Unii Europejskiej. Jeśli nie spełnia standardów, to wprowadzamy zakaz importu - powiedział były minister.

Członek Komisji Rolnictwa, Jaroslav Martinů, do problemu importu mięsa z Niemiec podchodzi ostrożnie. - Sytuacja ta musi zostać oceniona przez służby weterynaryjne. Jest to poważna sprawa, wymagająca bardzo poważnego podejścia - powiedział.

Republika Czeska w 2010 r. importowała około 200.000 ton wieprzowiny, z czego zdecydowana większość pochodziła z Niemiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.