Facebook Google+ Twitter

Były minister zdrowia liczy na kompromis w sprawie zapłodnienia in vitro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-24 07:59

Były minister zdrowia w rządzie PiS Bolesław Piecha ma nadzieję, że uda się osiągnąć kompromis w sprawie zapłodnienia in vitro. Polityk podkreślił, że koniecznie trzeba to uregulować do końca kadencji parlamentu.

Jak powiedział, obecnie sejmowa komisja zdrowia, której jest przewodniczącym, zajmuje się dwoma projektami o in vitro, a cztery kolejne czekają w szufladach marszałka Sejmu.

Bolesław Piecha uważa, że dyskusja na temat in vitro nie wygaśnie po kilku dniach. Przypomniał, że na całym świecie toczą się na ten temat zażarte spory. Poseł PiS wyraził obawę, że in vitro będzie skutkowało chęcią wyselekcjonowania nowego człowieka.

Nie zgadza się z tym posłanka PO Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Jej zdaniem należy oddzielić kwestie światopoglądowe od czysto medycznych. Według niej powinna istnieć osobna ustawa dotycząca zagadnień bioetycznych i osobna dotycząca in vitro.

Posłanka dodała, że nie wie, czy uda się do końca kadencji rozwiązać problem zapłodnienia in vitro. Jak zaznaczyła, należy brać pod uwagę wszystkie głosy, nawet jeśli protestuje niewielka grupa osób. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz wierzy jednak, że uda się wypracować kompromis.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.